Yılın en etkili 100 ismi açıklandı Reviewed by Momizat on . İlk defa 1998 yılında bir paneldeki tartışma sonucunda oluşturulmuş, yıllardır gelenek haline getirilmiş olan yılın en etkili 100 kişisi bu yıl da açıklandı. Pe İlk defa 1998 yılında bir paneldeki tartışma sonucunda oluşturulmuş, yıllardır gelenek haline getirilmiş olan yılın en etkili 100 kişisi bu yıl da açıklandı. Pe Rating: 0
You Are Here: Home » Genel » Yılın en etkili 100 ismi açıklandı

Yılın en etkili 100 ismi açıklandı

Yılın en etkili 100 ismi açıklandı

İlk defa 1998 yılında bir paneldeki tartışma sonucunda oluşturulmuş, yıllardır gelenek haline getirilmiş olan yılın en etkili 100 kişisi bu yıl da açıklandı. Pek çok alandan ismin yer aldığı 2015 yılı listesinde çok sayıda lider de bulunuyor.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Yunanistan Başbakanı Aleksis Tsipras, Rusya Devlet Başkanı Vlademir Putin, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, Küba Devlet Başkanı Raul Castro ve ABD Başkanı Barack Obama bu yılki listede yer alan liderler arasında.

Derginin her yıl geleneksel olarak hazırladığı bu seneki listesinde özellikle Ortadoğu’da devam eden çatışmalar, İran nükleer müzakereleri ve Küba-ABD arasındaki yakınlaşma süreci belirleyici oldu.

Listede Yemen’e hava operasyonu gerçekleştiren koalisyonun lideri Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz, IŞİD ile mücadele eden Irak’ın Başbakanı Haydar el-Abadi, Nijerya’da Devlet Başkanlığı seçimlerini kazanan Muhammed Buhari, Tunus Cumhurbaşkanı El-Baci Kaid es-Sibsi, nükleer müzakereleri yürüten İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, Nijerya’daki Boko Haram örgütünün lideri Ebubekir Şekau bulunuyor.

2010 yılında Time dergisinin listesinde yer alan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise bu yıl listede yer almadı. Listeye geçen yıl Türkiye’den eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül girmişti.

Haber: Dilara Ayalan

 

 

 

About The Author

Number of Entries : 4923

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top