Viyana’da Kafe Sahibi Telefon Şarj Edenlerden Bir Euro İsteyecek Reviewed by Momizat on . Kafeye birşeyler içmek yerine, telefonlarını şarj etmek için gelen müşterilerden bunalmış Viyanalı kafe işletmecisi Galina Pokorny, kafenin elektriğini uzun sür Kafeye birşeyler içmek yerine, telefonlarını şarj etmek için gelen müşterilerden bunalmış Viyanalı kafe işletmecisi Galina Pokorny, kafenin elektriğini uzun sür Rating: 0
You Are Here: Home » DIŞ HABER » Viyana’da Kafe Sahibi Telefon Şarj Edenlerden Bir Euro İsteyecek

Viyana’da Kafe Sahibi Telefon Şarj Edenlerden Bir Euro İsteyecek

Viyana’da Kafe Sahibi Telefon Şarj Edenlerden Bir Euro İsteyecek

Kafeye birşeyler içmek yerine, telefonlarını şarj etmek için gelen müşterilerden bunalmış Viyanalı kafe işletmecisi Galina Pokorny, kafenin elektriğini uzun süre kullananlardan bir euro ücret alacağını söylüyor.

“Ben kafe işletiyorum, internet kafe değil” diyen Pokorny, kahve alan müşterilerinin yalnızca on beş dakika telefonlarını şarj etmelerinden rahatsız olmadığının altını çizerken, sadece uzun süre elektrik harcayanlardan ücret talep edeceğini söylüyor.

“Turistler hep elektrik harcıyorlar. Afedersiniz ama bunun ücretini bana kim verecek?” diyor.

Pokorny, tabletlerini veya dizüstü bilgisayarlarını şarj edenlerin de uzun süre elektrik kullandıkları takdirde ücret ödemelerini bekliyor.

bbbbb

“Gittikçe abartıyorlar. İnsanlar gelip her şeyin bedava olduğunu düşünüyor. Sabahları gözlerini bile bedava açmıyorsun.” diyor.

Pokorny, kafesinin elektrik ücretini talep eden ilk kafe olduğunu düşünüyor.

Bazıları ücretin adil olduğunu düşünse de, pahalı olduğunu düşünenler de var.

Ancak Pokorny, kafesine sadece bedava internet ve elektriği kullanmaya gelen müşterilere kızgın olan tek kafe sahibi değil.

Bazı kafe sahipleri de etrafta telefon ve dizüstü bilgisayarlara odaklanmış profesyonellerin olmasının kafelerinin arkadaş canlısı ortamını bozduğunu düşünüyorlar.

Kaynak:BBC Türkçe

 

About The Author

Number of Entries : 76

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top