Ümit Ünal Marmara İletişim’de Reviewed by Momizat on . Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi usta  yönetmen Ümit Ünal'ı konuk ediyor. Marmara Medya Merkezi  Marmara Sinema Topluluğu tarafından gerçekleştirilecek s Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi usta  yönetmen Ümit Ünal'ı konuk ediyor. Marmara Medya Merkezi  Marmara Sinema Topluluğu tarafından gerçekleştirilecek s Rating: 0
You Are Here: Home » KAMPÜS » EĞİTİM » Ümit Ünal Marmara İletişim’de

Ümit Ünal Marmara İletişim’de

Ümit Ünal Marmara İletişim’de

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi usta  yönetmen Ümit Ünal’ı konuk ediyor.

Marmara Medya Merkezi  Marmara Sinema Topluluğu tarafından gerçekleştirilecek söyleşiye  başarılı yönetmen, senarist Ümit Ünal konuk oluyor.  Türk Sineması ve Ümit Ünal sineması hakkında  gerçekleştirilecek söyleşi  Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi stüdyosunda 25 Aralık Perşembe günü saat 15.00 ‘de gerçekleştirilecek.

Ümit Ünal, ilk filmi 9′u 2001 yılında yazdı ve yönetti. 9, 2003′te  yılı Yabancı Film Oscar için Türkiye’nin adayı seçildi ve çeşitli festivallerde ödüller aldı. 2004 yılında senaryosunu yazdığı Anlat İstanbul adlı filmi 4 farklı yönetmenle  birlikte yönetti. 2008 yılında gösterime giren yazıp yönettiği Ara 27. Uluslararası İstanbul Film Festivali jüri özel ödülünü ve 15. Altın Koza Film Festivali’nde en iyi senaryo ve en iyi kurgu ödüllerini aldı. 2008 yılında Hasan Ali Toptaş’ın Gölgesizler adlı romanını senaryolaştırdı ve yönetmenliğini üstlendi. 2010 yılında senaryosu Uygar Şirin’e ait olan Ses filmini yönetti. Ünal, son olarak, 2011 yılında senaryosunu kendisinin yazdığı Nar filminin yönetmenliğini yaptı.  Ümit Ünal senaristliğini, yönetmenliğini ve oyunculuğunu yaptığı pek çok filmde aynı zamanda kendisi de  yer aldı.

Haber:Ezgi Çay

About The Author

Number of Entries : 45

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top