TÜYAP takvimi belli oldu Reviewed by Momizat on . TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile hazırlanan kitap fuarlarının, 2015 takvimi açıklandı. Çukurova 8. Kitap Fuarı TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile hazırlanan kitap fuarlarının, 2015 takvimi açıklandı. Çukurova 8. Kitap Fuarı Rating: 0
You Are Here: Home » Genel » TÜYAP takvimi belli oldu

TÜYAP takvimi belli oldu

TÜYAP takvimi belli oldu
TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile hazırlanan kitap fuarlarının, 2015 takvimi açıklandı.

Çukurova 8. Kitap Fuarı 13-18 Ocak, Bursa 13. Kitap Fuarı 14-22 Mart, 20. İzmir Kitap Fuarı 18-26 Nisan, Karadeniz Kitap Fuarı 18-24 Mayıs ve 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı 7-15 Kasım’da düzenlenecek.

Yılın ilk kitap fuarı 13-18 Ocak’ta TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açacak. Çukurova 8. Kitap Fuarı’na 250 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılırken fuar süresince söyleşi, şiir dinletisi, panel ve çocuk etkinlikleri gibi 50 etkinlik gerçekleşecek.

Bursa Kitap Fuarı, bu yıl 14-22 Mart’ta Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde kitapseverlerle buluşacak. Kitap Fuarı, Bursa’da Haldun Taner’in 100. yaşını kutlamayacak. Fuar süresince Haldun Taner’in, yaşamı, eserleri ve tiyatroya sunduğu katkıları söyleşi ve panellerle ele alınacak.

18-26 Nisan’da Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nda (Kültürpark) gerçekleştirilecek 20. İzmir Kitap Fuarı, Aziz Nesin’in 100. yaşını çeşitli etkinliklerle kutlayacak. Fuara 400 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılırken fuar süresince yaklaşık 150 kültür etkinliği düzenlenecek. Bu etkinlikler ve imza günleri yüzlerce yazarı, okurlarıyla bir araya getirecek.

TÜYAP artık Karadeniz’de

TÜYAP kitap fuarları, takvimine yeni yılda Samsun ile devam edecek. İlk kez düzenlenecek Karadeniz Kitap Fuarı, 18-24 Mayıs’ta TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaret edilebilecek. Karadeniz Kitap Fuarı kapsamında Melih Cevdet Anday’ın 100. yaşı, söyleşi ve panellerle kutlanacak. İlk kez gerçekleşecek fuara yaklaşık 150 yayınevinin katılması ve fuar süresince 50′nin üzerinde kültür etkinliğinin gerçekleşmesi bekleniyor.

34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 7-15 Kasım’da, 25. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı ile eş zamanlı olarak TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece’de kapılarını açacak. İstanbul Kitap Fuarı’na yurt içi ve dışından 800′ün üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılacak. Fuar boyunca 50′den fazlası çocuklara yönelik olmak üzere, 300′e yakın kültür etkinliği düzenlenecek.

TÜYAP’tan yapılan açıklamaya göre, geçen yıl Adana, Bursa, İzmir, Diyarbakır ve İstanbul’da 1 milyon 301 bin 500 okur, kitaplarla ve yazarlarla buluştu.

Kaynak: AA

Haber: Seda Nur Kökçin

About The Author

Number of Entries : 4923

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top