“Tutsak Eserler” sergileniyor Reviewed by Momizat on . Haber / Fotoğraf: Duygu Neşeli Balyoz Davası’nda tutuklanan subayların yaptığı karakalem, ebru ve resim gibi çalışmalardan oluşan “Özgür tutsaklardan tutsak ese Haber / Fotoğraf: Duygu Neşeli Balyoz Davası’nda tutuklanan subayların yaptığı karakalem, ebru ve resim gibi çalışmalardan oluşan “Özgür tutsaklardan tutsak ese Rating:
You Are Here: Home » Genel » “Tutsak Eserler” sergileniyor

“Tutsak Eserler” sergileniyor

Haber / Fotoğraf: Duygu Neşeli

Balyoz Davası’nda tutuklanan subayların yaptığı karakalem, ebru ve resim gibi çalışmalardan oluşan “Özgür tutsaklardan tutsak eseler” sergisi Caddebostan Kültür Merkezi’nde açıldı.

Tümamiral Cem Gürdeniz, Tuğamiral Cem Deniz Çakmak ve 11 tutuklu subayın eserlerinin bulunduğu sergide, 35 resim, 50 ebru ve karakalem çalışması ile birlikte birkaç maket gemi ve şiirler de yer alıyor.

Açılışı Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk tarafından yapılan sergiye Birinci Ordu Eski Komutanı Emekli Orgeneral Çetin Doğan‘ın eşi Nilgün Doğan, Gazeteci Soner Yalçın, Balyoz Davası tutuklu subay eş ve aileleri, Kurmay Albay Mehmet Örge’nin oğlu Mehmet Can Örgen ve davetliler katıldı.

Tutuklu askerlerin Maltepe ve Hasdal Cezaevlerinde yaptıkları eserlerde özgürlük, aile, hasret gibi konular ile birlikte Mustafa Kemal Atatürk ve semazenlerle ilgili çizimler bulunuyor. Kısıtlı imkânlarla yapılan eserler sergiyi gezenlere duygusal anlar yaşatıyor.

Birbirinden güzel resimlerin yer aldığı çalışmaları görmek isteyenler sergiyi 5 Mart’a kadar ücretsiz olarak ziyaret edebilecek.

28.02.2013

About The Author

Number of Entries : 4923

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top