“Türkiye Ticaret Merkezleri” geliyor Reviewed by Momizat on . Ekonomi Bakanlığı, Türkiye Ticaret Merkezleri’nin kurulacağını açıkladı. Ekonomi Bakanlığı, Türkiye genelinde Türkiye Ticaret Merkezleri’nin (TTM) kurulacağını Ekonomi Bakanlığı, Türkiye Ticaret Merkezleri’nin kurulacağını açıkladı. Ekonomi Bakanlığı, Türkiye genelinde Türkiye Ticaret Merkezleri’nin (TTM) kurulacağını Rating: 0
You Are Here: Home » Genel » “Türkiye Ticaret Merkezleri” geliyor

“Türkiye Ticaret Merkezleri” geliyor

“Türkiye Ticaret Merkezleri” geliyor

Ekonomi Bakanlığı, Türkiye Ticaret Merkezleri’nin kurulacağını açıkladı.

Ekonomi Bakanlığı, Türkiye genelinde Türkiye Ticaret Merkezleri’nin (TTM) kurulacağını açıkladı. Bakanlık, bu merkezlerde yer alan şirketlerin, ürünlerin tanıtım ve pazarlanmasında etkinlik sağlanmasının ve bürokrasinin azaltılmasının amaçlandığını bildirdi. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; 2023 ihracat stratejisi hedefleri doğrultusunda, değişen rekabet koşullarına ve ihtiyaca uygun olarak ihracat desteklerine yenilerini ekleneceği bildirildi.

Türkiye Ticaret Merkezleri (TTM),Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) veya TİM’in Türkiye’de kurduğu şirketleri ortaklığında kurulabilecek. Bu destek mekanizması ile yurtdışında tek başına birim açma imkanı olmayan şirketlerimize sunulan ofis,depo ve shoowroom alanlarıyla şirketlerin yurtdışı pazarlara girişine yardımcı olunacak.

 

Haber: Efe Sezer- Hatice Özbey

Kaynak: İHA

About The Author

Number of Entries : 15

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top