Türk Kahvesiyle Resim Sanatı Reviewed by Momizat on . İranlı Adak Jamshidzadeh, dünyada Türk kahvesiyle resim yapan tek sanatçı olarak sanat dünyasında bir ilki gerçekleştirdi. Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sanat M İranlı Adak Jamshidzadeh, dünyada Türk kahvesiyle resim yapan tek sanatçı olarak sanat dünyasında bir ilki gerçekleştirdi. Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sanat M Rating: 0
You Are Here: Home » KÜLTÜR-SANAT » Türk Kahvesiyle Resim Sanatı

Türk Kahvesiyle Resim Sanatı

Türk Kahvesiyle Resim Sanatı

İranlı Adak Jamshidzadeh, dünyada Türk kahvesiyle resim yapan tek sanatçı olarak sanat dünyasında bir ilki gerçekleştirdi.

Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki ‘Kahvenin Büyüsü’ ismiyle resim sergisi düzenleyen Jamshidzadeh, “Dünyada kahveyle resim yapan başka ressamlar var ama onlar kahvenin telvesiyle ya da sulu boya gibi yapıyorlar. Kahveyle bu tarzda resim yapmak sadece bana mahsus.” diye konuştu.

Eserleriyle büyük ilgi gören usta sanatçı:

“Kahveyle çizim yaptıktan sonra resmi vernikliyorum ve kahveler asla resmin üzerinden dökülmüyor. Ayrıca bu resimlerde sürreal tarz var. Yani resmi kafamda tasarlayıp yapmıyorum, hatta kahvemi bazen başkaları döküyor. Bu resimleri çizmek için üçüncü göz gerekiyor. Bazen kahveyi döktükten sonra kahve tuval üzerinde kurumadan hayvan, çiçek, insan gibi figürler görüp ona göre resmi çiziyorum. Resmime aktilik boyalarla renk veriyorum. Tuval üzerine fincan çevirmemim nedeni o noktanın benim ilham kaynağım olması. Bana resmin ışıkları oradan geliyor. Bu da bir nevi benim imzam oluyor.” dedi.

3 – 15 Mayıs arasında ziyaret edilebilecek olan sergide, türk kahvesiyle yapılan çalışmaların yanı sıra yağlı boya resimleri de bulunuyor.

Kaynak: DHA

About The Author

Number of Entries : 64

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top