Türk dizileri Cannes’da Reviewed by Momizat on . Fransa’nın Cannes kentinde dün başlayan Cannes MIP TV 2016 fuarına Türk dizi film sektöründen 20 firma katılıyor. Dünyanın en büyük televizyon endüstri fuarları Fransa’nın Cannes kentinde dün başlayan Cannes MIP TV 2016 fuarına Türk dizi film sektöründen 20 firma katılıyor. Dünyanın en büyük televizyon endüstri fuarları Rating: 0
You Are Here: Home » KÜLTÜR-SANAT » Türk dizileri Cannes’da

Türk dizileri Cannes’da

Türk dizileri Cannes’da

Fransa’nın Cannes kentinde dün başlayan Cannes MIP TV 2016 fuarına Türk dizi film sektöründen 20 firma katılıyor.

Dünyanın en büyük televizyon endüstri fuarlarından biri olarak görülen MIPTV2016 TVve Dijital İçerik Fuarı Fransa’nın Cannes Avrupa kentinde başladı. Cannes’daki Kongre ve Festival Sarayı’nda düzenlenen fuara, televizyon ve dizi sektöründen bin 632 firma 3 bin 915 temsilcisiyle katılıyor. Yaklaşık 11 bin kişinin gezmesi tahmin edilen fuara Türkiye’den 20 TV yapım firması projelerini göstermek için geldi. Bu yıl Almanya’nın onur konuğu olduğu organizasyonda televizyon, film, dijital içerik ve eğlence sektörünün temsilcilerinin işbirliği ve dağıtım anlaşmaları imzalaması umuluyor. Türkiye’deki televizyon sektörü Avrupa’da en büyük ve en hızlı gelişen Pazar olarak öne çıkıyor.

Kaynak: AA

About The Author

Number of Entries : 94

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top