Turistlerin tercih ettiği gözde mekanlar Reviewed by Momizat on . Time dergisi, turistlerin en çok gitmeyi tercih ettiiği mekanların listesini yayınladı. Listede, İstanbul’da bulunan Kapalıçarşı birinci sırada yer aldı. El boy Time dergisi, turistlerin en çok gitmeyi tercih ettiiği mekanların listesini yayınladı. Listede, İstanbul’da bulunan Kapalıçarşı birinci sırada yer aldı. El boy Rating: 0
You Are Here: Home » Genel » Turistlerin tercih ettiği gözde mekanlar

Turistlerin tercih ettiği gözde mekanlar

Turistlerin tercih ettiği gözde mekanlar

Time dergisi, turistlerin en çok gitmeyi tercih ettiiği mekanların listesini yayınladı.

Listede, İstanbul’da bulunan Kapalıçarşı birinci sırada yer aldı. El boyaması seramikler, halılar, bakır işleri ve Bizans tipi mücevherlerin satıldığı çarşı, turistlerin yanı sıra her gün binlerce İstanbullu tarafından da ziyaret edildiğini belirten Time dergisi, “Buraya giderseniz bir profesyonel gibi pazarlık yapın ve fiyatı beğenmezseniz uzaklaşmaktan korkmayın. Ve çok bunalırsanız bir döner yemek ya da sert bir Türk kahvesi içmek için mola verin” dedi.

Listede yer alan diğer mekanlar şu şekilde;

Meksika’daki Zocalo Meydanı listede ikinci sırada yer aldı. Üçüncü sırada ise yılda 50 milyon turisti ağırlayan New York’taki Times meydanı bulunuyor. Dördüncü sırada yine New York’taki Central Park yer alırken beşinci Washington’da ki Union İstasyonu oldu.

Haber: Melike Sejfula- İrem Demirkaya

 

About The Author

Number of Entries : 4923

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top