Tünektepe, turizmi canlandıracak Reviewed by Momizat on . Resmi açılışı 11 Şubat’ta Başbakan Binali Yıldırım tarafından gerçekleştirilen Sarısu – Tünektepe teleferik hattı, 10 bin yabancı olmak üzere 50 bin ziyaretçisi Resmi açılışı 11 Şubat’ta Başbakan Binali Yıldırım tarafından gerçekleştirilen Sarısu – Tünektepe teleferik hattı, 10 bin yabancı olmak üzere 50 bin ziyaretçisi Rating: 0
You Are Here: Home » EKONOMİ » Tünektepe, turizmi canlandıracak

Tünektepe, turizmi canlandıracak

Tünektepe, turizmi canlandıracak

Resmi açılışı 11 Şubat’ta Başbakan Binali Yıldırım tarafından gerçekleştirilen Sarısu – Tünektepe teleferik hattı, 10 bin yabancı olmak üzere 50 bin ziyaretçisiyle meraklılarına nefes kesen bir manzara sunuyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 15 milyon liraya mal edilen teleferik hattı büyük ilgi çekiyor.

Ziyaretçiler teleferik sayesinde, deniz, orman, Antalya’nın eşsiz manzarası, Beydağları ve Sarısu Çayı’nın hayranlık bırakan manzarasını görebiliyorlar.

Teleferikle Sarısu’dan Tünektepe’ye sadece 8 buçuk dakikada sağlanan ulaşımla Antalya manzarasının keyfini çıkarabiliyorlar.

Teleferiğin işletmecisi Antalya Büyükşehir Belediyesi ANET AŞ Genel Müdür Yardımcısı Erdem Çölkuşu, bu projenin Türkiye’deki diğer teleferik projeleri arasında en ucuz maliyetli olanlardan biri olduğunu söyleyerek, “Hattın uzunluğu bin 706 metre, 36 vagondan oluşuyor. Saatte bin 200 kişi Sarısu’dan Tünektepe’ye ulaşabiliyor.” dedi.

Çölkuşu, teleferiğe olan 50 bin kişilik yoğun ziyaretin yüzde 20’sinin yabancı turistlerden oluştuğunu ifade ederek, “Teleferik açıldığından bu yana 50 bin ziyaretçiye ulaşıldı. Bunun yüzde 20′si yabancıydı. Son günlerde turistlerin büyük ilgisi var, yoğun talepler geliyor. Turizm acenteleri yoğun olarak görüşüyorlar ve bizden fiyat istiyorlar. Yaz dönemi için bizimle ortak çalışma yapmak istiyorlar. Biz de bununla ilgili çalışma yapıyoruz. Turizmin kalbi burada atacak. Ziyaretçi rakamları şunu gösterdi ki yazın gelmesiyle talep çok fazla artacak. Biz de çalışmalarımızı ona göre hazırlıyoruz. Bu proje sayesinde Antalya turizmine yeni bir destinasyon kazandırıldı.” diye konuştu.

Kaynak: AA

About The Author

Number of Entries : 64

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top