The Fresh Dixie Project ilk kez İstanbul’da Reviewed by Momizat on . 30 Nisan'da düzenlenen Uluslararası Caz Günü kapsamında The Fresh Dixie Project, ilk kez İstanbul'a geliyor. Her yıl 30 Nisan’da gerçekleştirilen Uluslararası C 30 Nisan'da düzenlenen Uluslararası Caz Günü kapsamında The Fresh Dixie Project, ilk kez İstanbul'a geliyor. Her yıl 30 Nisan’da gerçekleştirilen Uluslararası C Rating: 0
You Are Here: Home » KÜLTÜR-SANAT » The Fresh Dixie Project ilk kez İstanbul’da

The Fresh Dixie Project ilk kez İstanbul’da

The Fresh Dixie Project ilk kez İstanbul’da

30 Nisan’da düzenlenen Uluslararası Caz Günü kapsamında The Fresh Dixie Project, ilk kez İstanbul’a geliyor.

Her yıl 30 Nisan’da gerçekleştirilen Uluslararası Caz Günü, dünyanın dört bir yanından insanları caz müziğini kutlamak, bu müziğin kökenleri hakkında bilgilendirmek, sahip olduğu önemli rolü vurgulamak amacıyla bir araya getiriyor.

İstanbullu caz severleri, Cross-over Jazz’ı pop, soul ve rock ile buluşturan, “Jamie Cullum”vari stilleri ile dikkat çeken genç İngiliz beşli The Fresh Dixie Project Garanti Caz Yeşili ile 30 Nisan 2015 Perşembe akşamı Uluslarararası Caz Günü için ilk kez İstanbul’da.

Londra’da bir grup üniversite arkadaşının bir araya gelerek kurduğu Fresh Dixie Project, son dönemde İngiltere’nin en heyecan verici cross-over jazz projesi olarak kabul görüyor. Kendilerine has stillerinde cazın inceliklerini pop, rock ve soul ile bir araya getiriyorlar.

Son yıllarda sergiledikleri dinamik ve enerjik performansları ile Cheltenham Jazz Festival (Jazz Arena), Manchester Jazz Festival, Wilderness Festival, Elbjazz Festival ve The Royal Albert Hall’s Elgar Room Jazz Series gibi sahnelerde yer aldılar.

İsimlerini sadece İngiltere’de değil, dünyanın her yerinde duyuran grup, geçtiğimiz yıl yayınladıkları ilk EP’leri ‘Dress Pretty, Dance Ugly’ ile BBC Music’ten Tom Robinson, Amazing Radio’dan Simon Raymonde ve BBC Radio 2’dan Jamie Cullum’un ilgi ve desteğini kazandılar.

Beyoğlu Nublu İstanbul’da gerçekleştirilecek konser için ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Haber: Ayşenur Çelimli

 

 

 

 

About The Author

Number of Entries : 149

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top