TAKI TASARIMI, ATÖLYESİNE KAVUŞTU Reviewed by Momizat on . Marmara Üniversitesi Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu’nda, ‘Takı İthalat, İhracat ve Markalaşma Semineri’ verildi. Seminere dünyaca ünlü takı tasarımcıs Marmara Üniversitesi Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu’nda, ‘Takı İthalat, İhracat ve Markalaşma Semineri’ verildi. Seminere dünyaca ünlü takı tasarımcıs Rating:
You Are Here: Home » KAMPÜS » EĞİTİM » TAKI TASARIMI, ATÖLYESİNE KAVUŞTU

TAKI TASARIMI, ATÖLYESİNE KAVUŞTU

Marmara Üniversitesi Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu’nda, ‘Takı İthalat, İhracat ve Markalaşma Semineri’ verildi. Seminere dünyaca ünlü takı tasarımcısı Gürhan Orhan konuk oldu.
Haber / Fotoğraf: Cansev Ekmen
 Seminerden sonra dünyaca ünlü tasarımcı Gürhan Orhan’ın Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu’na 2012-2013 eğitim öğretim yılında bağışladığı atölye, gezildi. Kurulan on altı kişilik atölye içerisinde; cila motoru, tezgâh ve frese motoru bulunuyor. Öğrenciler; mum, metal, döküm gibi birçok işlemi bu atölyede gerçekleştirebilecek.

Takı Tasarımı Bölüm Başkanı Leyla Ulusman; “Fakültemizde daha önce öğrencilerimizin uygulamalı eğitim alacakları bir atölyeleri yoktu. Gürhan Bey bize öğrencilerimizin mesleklerini daha etkin bir şekilde öğrenebilecekleri bir ortam sundu” şeklinde konuştu.

‘Şansa ve uğura inanmazsan bu işi yapamazsın’
 ODTÜ Matematik Bölümü mezunu olan Orhan, önceleri takı tasarımıyla hiç alakası yokken, hayatının ilerleyen dönemlerinde tasarıma merak sardığını ve bu alana yöneldiğini belirtti.

Deneyimlerini öğrencilerle paylaşan Orhan şunları söyledi; ‘Kendi malınızı kendiniz yapın. Pahalı olması gerekmez sizin olsun yeter. Kopya sektörde çok var. Sen yaptın ben yaptım kavgaları bitmek bilmiyor. Siz özgün olun. Ayrıca herhangi bir yarışmaya katılacaksanız kâğıt üzerinde değil, mutlaka üç boyutlu bir takıyla katılın.’ Markalaşma sürecinden de bahseden Orhan, ‘Kafanızda markalaşma fikri varsa mutlaka yabancı diliniz olmalı. Ayrıca şansa ve uğura inanmazsan bu işi yapamazsın. Ben işimdeki başarıyı biraz da buna bağlıyorum.’ dedi.
28.02.2013

About The Author

Number of Entries : 4923

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top