Sokak Hayvanları İçin Söylediler Reviewed by Momizat on . Mersin'de sahne alan Moğollar grubu, bu sefer sokak hayvanları için şarkılarını söyledi.  Türk rock müziğinin öncülerinden olan Moğollar grubu,Yenişehir Kültür Mersin'de sahne alan Moğollar grubu, bu sefer sokak hayvanları için şarkılarını söyledi.  Türk rock müziğinin öncülerinden olan Moğollar grubu,Yenişehir Kültür Rating: 0
You Are Here: Home » KÜLTÜR-SANAT » Sokak Hayvanları İçin Söylediler

Sokak Hayvanları İçin Söylediler

Sokak Hayvanları İçin Söylediler

Mersin’de sahne alan Moğollar grubu, bu sefer sokak hayvanları için şarkılarını söyledi. 

Türk rock müziğinin öncülerinden olan Moğollar grubu,Yenişehir Kültür Merkezi’ndeki konserlerine “Al Yazmalım”, “Devlerin Aşkı” ve “Dila Hatun” gibi efsaneleşmiş film müzikleriyle başlayıp Cem Karaca ve Barış Manço olmak üzere hayatını kaybeden grup üyelerini anan sanatçılar çok fazla alkış aldı. Grubun solisti olan Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca, “Resimdeki Gözyaşları” ve “Dağlar Dağlar” parçasını seyircilerle söyledi. Grup yaklaşık 3 saat sahnedeydi.

Grup üyesi Cahit Berkay, “Bilet alıp gelen insanlar bunu bilmiyor ama konser gelirinin bir kısmı sokak hayvanlarına mama olarak döndü. Konsere gelenler de bilmeyerek böyle bir şeye katkıda bulundular. Yeryüzünde yaşayan her şey değerlidir. Ülkemizdeki bir kısım insanlar, bırakın hayvanlara sevgi göstermeyi, onlara şiddet uyguluyorlar. Tekme atıyor, kuyruğunu kesiyor, öldürüyorlar. Böyle bir şeyi aklım almıyor. Sokak hayvanlarına sahip çıkılması gerekiyor.” dedi.

Konseri Akdeniz Organizasyon organize etti.Akdeniz Organizasyon’un sahibi Özgür Kaya, konser gelirinin bir bölümüyle mama alınıp, sokak hayvanlarının yoğun olarak bulunduğu bölgelerdeki kedi ve köpeklere bırakılmasını temin etti.

Kaynak: DHA

About The Author

Number of Entries : 49

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top