Sinemarmara’nın yeni sayısı çıktı Reviewed by Momizat on . Yayın hayatında bir yılı geride bırakan Sinemarmara yeni sayısı ile okurlarının karşısında. Temel özellikleri ve ilkeleri arasında kampüs merkezli oluşu, kadros Yayın hayatında bir yılı geride bırakan Sinemarmara yeni sayısı ile okurlarının karşısında. Temel özellikleri ve ilkeleri arasında kampüs merkezli oluşu, kadros Rating: 0
You Are Here: Home » KAMPÜS » EĞİTİM » Sinemarmara’nın yeni sayısı çıktı

Sinemarmara’nın yeni sayısı çıktı

Sinemarmara’nın yeni sayısı çıktı

Yayın hayatında bir yılı geride bırakan Sinemarmara yeni sayısı ile okurlarının karşısında.

Temel özellikleri ve ilkeleri arasında kampüs merkezli oluşu, kadrosunu lisansüstü düzeyde akademik çalışma yürüten genç akademisyenlerin oluşturması ve kendisini kampüsle sınırlamadan akademi ve akademi-dışı tüm aktörlerin katkısına açık olması yer alan Sinemarmara 4.sayısı ile yayında.

Derginin kendine özgü geleneği haline gelen Açıkoturum kısmında, Nezih Erdoğan ile Türkiye’de Sinemanın Doğuşu ve Tarihsel Seyri yer alıyor.

Türkiye’de medya ve iletişim çalışmalarında tarihsel süreklilik açısından sembolik değeri olan 1928 öncesi sinema birikiminin ele alındığı Sine-Arşiv bölümünde 1923 yılından Sebilürreşad Dergisini bu sayıda konuk ediliyor.

Lisansüstü çalışmalarını yürüten genç akademisyen adaylarından oluşan yazarların Sinemarmara ’da yayınlanan yazı başlıkları ise şöyle: Gökhan Şener: Sinema ile Düşünmenin İmkânı, Ahmet Güven: Malthus’un Distopyasından Bilimin Ahlaki Açmazlarına Utopia, Mehmet Fatih Güllüoğlu: The Best Offer: Teklifimin En İyi Olup Olmadığını Asla Bilemezsin, Alpaslan Nas: The Black Rose: Tarih Sinemaya Gidiyor, Mehmet Emin Balcı: Onur Savaşı: Sıradan Hayatlardaki Rahatsızlık ve Ersin Kozan: Edward Scissorhands: Bir Ötekinin Masalı.

Sinemarmara’nın 4.sayısına buradan ulaşabilirsiniz.

Haber: İrem Demirkaya

 

About The Author

Number of Entries : 4923

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top