Sinemarmara’nın altıncı sayısı çıktı Reviewed by Momizat on . Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin araştırma ve uygulama birimi Marmara Medya Merkezi bünyesinde yayın hayatına devam eden Sinemarmara Dergisi altıncı Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin araştırma ve uygulama birimi Marmara Medya Merkezi bünyesinde yayın hayatına devam eden Sinemarmara Dergisi altıncı Rating: 0
You Are Here: Home » Genel » Sinemarmara’nın altıncı sayısı çıktı

Sinemarmara’nın altıncı sayısı çıktı

Sinemarmara’nın altıncı sayısı çıktı

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin araştırma ve uygulama birimi Marmara Medya Merkezi bünyesinde yayın hayatına devam eden Sinemarmara Dergisi altıncı sayısı ile okurlarıyla buluştu.

Marmara Medya Merkezi bünyesinde hazırlanan Sinemarmara Dergisi altıncı sayısı ile yayınlandı. Sinemarmara, hakemli dergilerin protokoller üslubundan uzak ama akademik ciddiyetten kopuk olmayan, sinemayı seven herkese hitap etmeyi amaçlayan bir dil kullanarak okurlarına zengin bir içerik sunuyor.

Derginin kendine özgü geleneği haline gelen Açıkoturum kısmında, Atalay Taşdiken ile Kisisel Sinema Serüvenine Kısa Bir Giriş yer alıyor. Geçmişten günümüze sürekli gelişme gösteren Türk tiyatrosu ve sinemasının ele alındığı Sine-Arşiv bölümünde Bollywood’da Var Ol(a)mayanlar ; Parched ve Kadının Kayıp Kimliği ile Seher Midilli ile inceleniyor.

Sinemarmara’da yayımlanan yazı başlıkları ise şöyle;

  • Sine-Tercüme: Robin Wood (Tercüme: Kemal Çelik)- İdeoloji, Tür, Auteur
  • Sine-Analiz: Yunus Namaz – Postkolonyal Sinema Çalışmaları
  • Sine-Arşiv: Ömer Can Talu- Osmanlı’da Sinemaya Dair  İki Belge
  • Cine-World: Miyase Yavuz – Prince of The Island With Two Suns : Lives/Lines in Between Reality and Fantasy
  • Dizi- Analiz: Yeter Şeko – On İki Yaşındaysanız ve Dünyayı Kurtarmanız Gerekiyorsa Hayat Çok Güzel

Sinemarmara’nın 6.sayısına buradan ulaşabilirsiniz.

Haber: Gizem Yıldız

About The Author

Number of Entries : 133

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top