Boğaziçi Üniversitesi’nde “Sesli Kitap Projesi” Reviewed by Momizat on . Marmara Medya Merkezi Halkla İlişkiler Birimi öğrencileri Arş.Gör. İbrahim Hanavcı koordinatörlüğünde Boğaziçi Üniversite'sinde görme engelliler için sesli kita Marmara Medya Merkezi Halkla İlişkiler Birimi öğrencileri Arş.Gör. İbrahim Hanavcı koordinatörlüğünde Boğaziçi Üniversite'sinde görme engelliler için sesli kita Rating: 0
You Are Here: Home » Genel » Boğaziçi Üniversitesi’nde “Sesli Kitap Projesi”

Boğaziçi Üniversitesi’nde “Sesli Kitap Projesi”

Marmara Medya Merkezi Halkla İlişkiler Birimi öğrencileri Arş.Gör. İbrahim Hanavcı koordinatörlüğünde Boğaziçi Üniversite’sinde görme engelliler için sesli kitap projesi adıyla kurulan GETEM’i ziyaret ettiler.

Boğaziçi Üniversitesi’ni ziyaret eden öğrenciler GETEM görevlisi Levent Açlan eşliğinde kuruluşun işleyişi ve birimleri hakkında bilgi aldılar. GETEM (Görme Engelliler Teknoloji Ve Eğitim Laboratuvarı) sesli kitap üretimi yapan ve bilgisayar sesiyle kitap oluşturan ulusal bir kütüphane. 2006 yılından beri engelli öğrencilere destek olan GETEM’in amacı bilgiyi kitaptan alıp sanal aleme aktarmak ve bir platform gibi kullanılmasını sağlamak.

16 bin kitap arsivinin olduğunu söyleyen Levent Açlan, ‘Burada genellikle engelli öğrencilerle ilginenip onların her türlü sorununu çözüyoruz. 5 bin kayıtlı üyemiz var. Burada ders kitapları taranıyor ve kabartma yöntemiyle yeni kitaplar hazırlanıyor. Aslında hiçbirşeyin imkansız olmadığını göstermenin en güzel yolu GETEMdir’ şeklinde konustu.

Haber : Benan Topbaş

Fotoğraf : Gamze Sekin

About The Author

Number of Entries : 4923

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top