Sesli Durak, engelleri kaldırıyor Reviewed by Momizat on . Toplumsal fayda amaçlı çalışmalar yürüten Buluşum Platformu, yeni bir projeyle görme engellilerin hayatını kolaylaştırmayı ve onları topluma kazandırmayı hedefl Toplumsal fayda amaçlı çalışmalar yürüten Buluşum Platformu, yeni bir projeyle görme engellilerin hayatını kolaylaştırmayı ve onları topluma kazandırmayı hedefl Rating: 0
You Are Here: Home » YAŞAM » GÜNDELİK YAŞAM » Sesli Durak, engelleri kaldırıyor

Sesli Durak, engelleri kaldırıyor

Sesli Durak, engelleri kaldırıyor

Toplumsal fayda amaçlı çalışmalar yürüten Buluşum Platformu, yeni bir projeyle görme engellilerin hayatını kolaylaştırmayı ve onları topluma kazandırmayı hedefliyor.

“Sesli Durak” uygulaması ile görme engelliler durağa gelen otobüslerden sesli olarak haberdar olabiliyor.

Ankara’da faaliyet göstermeye başlayan projenin, Türkiye’nin diğer bölgelerinde ve illerinde de hizmet verebilmesi için Buluşum’da desteğe ihtiyaç duyuyor.

Sosyal girişimci Onur Kılıç’ın ürettiği proje “Sesli Durak”, Android işletim sistemiyle uyumlu olmak üzere Google Play uygulama mağazasından edinilebiliyor. Diğer uygulama mağazalarında da bulunması için ise çalışmalar sürdürülüyor.

Uygulama, kişinin konumunu belirleyerek sesli olarak uyarı veriyor.

Görme engellilerin hayatını kolaylaştırmayı ve onları topluma kazandırmayı hedefleyen projenin daha fazla ile ulaşması ve yaygınlaşması için büyükşehir belediyeleri ile görüşmeler sürdürülüyor.

Kaynak: DHA

About The Author

Number of Entries : 64

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top