Selanik’te büyük başarı Reviewed by Momizat on . 6. Dünya Müzikal Koroları Festivali’nde Türk rüzgârı esti. Çelik Kasapoğlu yönetimindeki Ladies & Gentlemen İstanbul ve Journey to Broadway müzikal topluluk 6. Dünya Müzikal Koroları Festivali’nde Türk rüzgârı esti. Çelik Kasapoğlu yönetimindeki Ladies & Gentlemen İstanbul ve Journey to Broadway müzikal topluluk Rating: 0
You Are Here: Home » Genel » Selanik’te büyük başarı

Selanik’te büyük başarı

6. Dünya Müzikal Koroları Festivali’nde Türk rüzgârı esti.

Çelik Kasapoğlu yönetimindeki Ladies & Gentlemen İstanbul ve Journey to Broadway müzikal toplulukları davet edildikleri 6. Dünya Müzikal Koroları Festivali’nde güçlerini birleştirerek Türkiye’yi temsil ettiler.

7 ve 8 Mayıs tarihlerinde Selanik’te sergiledikleri performanslarla iki gece üst üste Seyirci Büyük Ödülü’ne layık görülen ekibin Müzik Yönetmeni Çelik Kasapoğlu, “Ülkemizi başarılı bir şekilde temsil ettiğimiz için mutluyuz.” şeklinde konuştu.

Festivale katılmadan önce sıkı bir hazırlık süreci geçirdiklerini aktaran Kasapoğlu, “Ladies & Gentlemen İstanbul 10 yıldır,  Journey to Broadway ise 7 yıldır Türkiye’de müzikal tiyatro gösterileri yapıyorlar.  Başarımızın uluslararası alanda tescil edilmesi, iki ödülden birini iki gece üst üste kazanmak ve tüm salon tarafından ayakta alkışlanmak hepimizi mutlu etti. Bunun yanında yaptığımız işe olan inancımızı da tazeledi.” cümleleriyle ödüllerle ilgili mutluluğunu ifade etti.

Koro üyelerinden Yeliz Şenyerli de ödül ile ilgili duygularını paylaştı. Ekip olarak sıkı bir çalışma süreci geçirdiklerini vurgulayan Şenyerli, “Ekip olarak canla başla çalıştık. Provalarımızda yorgunluğu tattık ama mutluluğumuz ve müzikal aşkımız, bize bunu pek çabuk unutturdu.” ifadelerinde bulundu.

Festivalde ayrıca komite ödülleri de verildi. Yunanistan’ı temsil eden iki müzikal grup ödülleri kazandı. 7 mayıstaki komite ödülüne Ambitus Choir  layık görüldü. Thamyris Choir Müzikal Korosu ise 8 Mayıs gecesindeki ödülün sahibi oldu.

Haber: Ekrem Güney

About The Author

Number of Entries : 4923

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top