Şehitlerin anısına 10 bin pedal çevirdi Reviewed by Momizat on . Çanakkale'deki 18 Mart törenlerine katılmak üzere 14 yıl bisikletiyle Ankara'dan Gelibolu Yarımadası'na gelen 73 yaşındaki Yılmaz, bugüne kadar şehitler anısına Çanakkale'deki 18 Mart törenlerine katılmak üzere 14 yıl bisikletiyle Ankara'dan Gelibolu Yarımadası'na gelen 73 yaşındaki Yılmaz, bugüne kadar şehitler anısına Rating: 0
You Are Here: Home » Genel » Şehitlerin anısına 10 bin pedal çevirdi

Şehitlerin anısına 10 bin pedal çevirdi

Şehitlerin anısına 10 bin pedal çevirdi

Çanakkale’deki 18 Mart törenlerine katılmak üzere 14 yıl bisikletiyle Ankara’dan Gelibolu Yarımadası’na gelen 73 yaşındaki Yılmaz, bugüne kadar şehitler anısına binlerce kilometre pedal çevirdi.

Bisikletiyle Ankara’dan yola çıkıp Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102′nci yıl dönümü etkinliklerine katılmak üzere kente gelen 73 yaşındaki Fahri Yılmaz, bu sene de 4 gün pedal çevirerek Gelibolu Yarımadası’na ulaştı. Fahri Yılmaz, uzun yıllardır Türkiye’nin “manevi başkenti” olarak kabul edilen Çanakkale’ye gelmekten büyük onur duyduğunu söyledi. Ömrü yettiği sürece Çanakkale’ye gelmeye devam edeceğini dile getiren Fahri Yılmaz, şöyle konuştu:”Çanakkale tüm ülkemizin olduğu kadar dünya için de önemli bir kent. Buraya gelmekten dolayı çok mutluyum. Yaklaşık 12 yıldır aksatmadan, aralıksız olarak bu törenleri izliyorum. Öncesinde 2 kez daha gelmiştim. Toplamda bu topraklara bisikletle 14 kez geldim. Yağmur çamur dinlemiyorum. Ankara’dan Şehitler Abidesi’ne kadar hesaplandığında sadece gelişim olarak yaklaşık 10 bin kilometre pedal çevirdim. 18 Mart yaklaşırken her yıl bende bir heyecan başlıyor. Her yıl aynı heyecanla buraya gelip şehitlerimiz için dua ediyorum. Bu ziyaretler ile ülkemizin bağımsızlığını kazanan askerlerimize manevi borcumu ödediğimi düşünüyorum.”

Yılmaz, Ankara’dan 11 Mart’ta yola çıktığını ve 4 gün pedal çevirerek Çanakkale’ye ulaştığını belirtti. Yolculuk öncesi her yıl olduğu gibi antrenman yaptığını belirten Fahri Yılmaz, “2 hafta kadar antrenman yapıyorum. Çünkü ben 18-20 yaşlarında değilim. O nedenle bunun bir sistemi olmalı. Yoksa Çanakkale-Ankara arasındaki mesafe, az bir mesafe değil. Antrenman olmazsa yaşım itibarıyla sıkıntı yaşarım.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA

About The Author

Number of Entries : 121

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top