Özgürlük Anıtı Karanlığa Büründü Reviewed by Momizat on . New York'ta bulunan Özgürlük Anıtı dün gece yaşanan bir elektrik kesintisi nedeniyle birkaç saat boyunca aydınlatılamadı. Ulusal Parklar Servisi'nden yapılan aç New York'ta bulunan Özgürlük Anıtı dün gece yaşanan bir elektrik kesintisi nedeniyle birkaç saat boyunca aydınlatılamadı. Ulusal Parklar Servisi'nden yapılan aç Rating: 0
You Are Here: Home » DIŞ HABER » Özgürlük Anıtı Karanlığa Büründü

Özgürlük Anıtı Karanlığa Büründü

Özgürlük Anıtı Karanlığa Büründü

New York’ta bulunan Özgürlük Anıtı dün gece yaşanan bir elektrik kesintisi nedeniyle birkaç saat boyunca aydınlatılamadı.

Ulusal Parklar Servisi’nden yapılan açıklamada, anıtı aydınlatan ışık kaynaklarını etkileyen kesintinin planlı olmayan bir kesinti olmadığı yer aldı.

Kesintinin ardından bunun bugün gerçekleşecek ”Kadınsız Bir Gün” protestolarıyla dayanışma amacıyla yapılmış olabileceğine dair sosyal medya üzerinde yorumlar yapılmıştı.

Fakat yetkililer kesintinin büyük ihtimalle bir inşaat çalışması nedeniyle gerçekleştiğini açıkladı.

Özgürlük Anıtı’nda en son 2012′de Sandy Kasırgası’nın tamir çalışmaları yapılmış, anıt bir ay boyunca halka kapatılmıştı.

Anıt yerel saatle gece yarısından hemen önce tekrardan ışıklarına kavuştu.

Kaynak: BBC TÜRKÇE

About The Author

Number of Entries : 76

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top