Örümceğin Isırdığı Adam Bacaklarını Kaybetti Reviewed by Momizat on . Avustralya’nın Victoria eyaletindeki Birchip kasabasında beyaz kuyruklu örümcek tarafından ısırılan bir kişinin bacakları kesildi. Stawell Times’da yer alan hab Avustralya’nın Victoria eyaletindeki Birchip kasabasında beyaz kuyruklu örümcek tarafından ısırılan bir kişinin bacakları kesildi. Stawell Times’da yer alan hab Rating: 0
You Are Here: Home » Genel » Örümceğin Isırdığı Adam Bacaklarını Kaybetti

Örümceğin Isırdığı Adam Bacaklarını Kaybetti

Örümceğin Isırdığı Adam Bacaklarını Kaybetti

Avustralya’nın Victoria eyaletindeki Birchip kasabasında beyaz kuyruklu örümcek tarafından ısırılan bir kişinin bacakları kesildi.

Stawell Times’da yer alan habere göre, hafta sonunda Melbourne’dan Victoria eyaletinin Birchip kasabasına akrabalarını ziyarete giden Terry Pareja beyaz kuyruklu örümcek tarafından sağ bacağından ısırıldı. Kasabada hafta sonu doktor olmadığı için Pareja, pazartesi gününe kadar şiş bacağıyla beklemek zorunda kaldı.

Horsham Wimmera Belediye Hastanesine kaldırılan ve aile doktoruna görünen Pareja’nın enfeksiyon kapan sağ bacağının kesildiği bildirildi. Pareja’nın diğer bacağınında enfeksiyon kapması üzerine ambulans uçakla Melbourne Alfred Hastanesi’ne kaldırıldı ve sol bacağı da kesildi. Durumu stabil olan Pareja yaklaşık bir aydır hastanede tedavi altında.

Eğer enfeksiyon kontrol altına alınmazsa kardeşinin bacaklarından sonra iki kolunu da kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu Pareja’nın kız kardeşi Raquel Ogleby açıkladı.

Beyaz kuyruklu örümcek özellikle yaz aylarında görülüyor ve belirtileri şişme, kaşıntı, ciltte renk değişikliği, bazı durumlarda kusma ve bulantı olarak ortaya çıkıyor.

(AA)

About The Author

Number of Entries : 32

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top