Ortadoğu’dan gelen bir esinti Reviewed by Momizat on . "Çöl ve Deniz Arasında" Ortadoğulu birçok sanatçının eserlerine ev sahipliği yapıyor Ürdün Ulusal Güzel Sanatlar Galerisi'nin ortaklığı ile Pera'da düzenlenen s "Çöl ve Deniz Arasında" Ortadoğulu birçok sanatçının eserlerine ev sahipliği yapıyor Ürdün Ulusal Güzel Sanatlar Galerisi'nin ortaklığı ile Pera'da düzenlenen s Rating:
You Are Here: Home » KÜLTÜR-SANAT » SANAT » Ortadoğu’dan gelen bir esinti

Ortadoğu’dan gelen bir esinti

“Çöl ve Deniz Arasında” Ortadoğulu birçok sanatçının eserlerine ev sahipliği yapıyor

Ürdün Ulusal Güzel Sanatlar Galerisi’nin ortaklığı ile Pera’da düzenlenen sergi Ortadoğulu birçok ressam ve heykeltraşın eserlerini bir araya getirdi.Sergide Cezayir, Mısır, Ürdün, Libya, Lübnan, Fas, Filistin, Suriye ve Tunuslu sanatçılardan derlenen eserlerin oluşturduğu resim, çizim, gravür, seramik, heykel ve yerleştirme gibi çeşitli alanlarda eser rastlamak mümkün.

Ortadoğu’da yaşananları farklı açılardan yorumlayan sanatçılarla, sergi Ortadoğu’ nun  mozaik yapısını misafirlerine bir kez daha  hissettiriyor.

Mustafa Ali’nin “Tersine Zaman”, Khalid Khreis’in “Arap Baharı”, Leila Shawa’nın “İmkansız Rüya”, Yousef Abdelke’nin “Kaktüs” gibi birçok esere ev sahipliği yapan sergi 21 Nisan 2013′e kadar Pera’da meraklılarına bekliyor.

 

[do action="haber-yazari"]Melike Akman[/do]

07.03.2013

About The Author

Number of Entries : 4923

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top