Nuri Bilge Ceylan’dan fotoğraf sergisi Reviewed by Momizat on . Nuri Bilge Ceylan New York’ta, babası Mehmet Emin Ceylan’ı konu alan ‘Babamın Dünyası’ adlı fotoğraf sergisini açtı. Kış Uykusu filmiyle Cannes Film Festivali'n Nuri Bilge Ceylan New York’ta, babası Mehmet Emin Ceylan’ı konu alan ‘Babamın Dünyası’ adlı fotoğraf sergisini açtı. Kış Uykusu filmiyle Cannes Film Festivali'n Rating: 0
You Are Here: Home » Genel » Nuri Bilge Ceylan’dan fotoğraf sergisi

Nuri Bilge Ceylan’dan fotoğraf sergisi

Nuri Bilge Ceylan’dan fotoğraf sergisi

Nuri Bilge Ceylan New York’ta, babası Mehmet Emin Ceylan’ı konu alan ‘Babamın Dünyası’ adlı fotoğraf sergisini açtı.

Kış Uykusu filmiyle Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ödülü kazanan Ceylan’ın Amerika’daki ilk sergisi New York’un Tina Kim Galerisi’nde sanat severlerle buluştu. Sergi; Kasaba, Koza ve Mayıs Sıkıntısı adlı filmlerde rol alan Mehmet Emin Ceylan’ın renkli büyük baskı fotoğraflarından oluşuyor. Ayrıca sanatçının 2008 yılında İstanbul’da ‘Babam İçin’ adıyla açtığı sergiden yalnızlık, yaşlılık, zaman gibi konuların şiirsel anlatımına da yer veriliyor. Türk-Amerikan Cemiyeti’nin desteğiyle açılan sergi, 13 Aralık’a kadar ziyarete açık kalacak.

Ayrıca, Modern Sanat Müzesi (MoMA) sinema salonunda yönetmenin 3 Maymun, Uzak, Kasaba, Koza, Bir Zamanlar Anadolu’da, Kış Uykusu, Mayıs Sıkıntısı ve İklimler adlı filmlerinin gösterimi de gerçekleştiriliyor. Film gösterimleri 5 Kasıma kadar devam edecek.


Haber: Burcu Demiralay – Ayşegül Yücekök

About The Author

Number of Entries : 4923

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top