Milli tenisçilerimizden işitme engelli sporcularımıza destek Reviewed by Momizat on . Milli tenisçiler Çağla Büyükakçay ve İpek Soylu, 23. İşitme Engelliler Olimpiyatları'nda ülkemizi teniste temsil edecek Asuman Şakı ve Beste Mürşitoğlu ile göst Milli tenisçiler Çağla Büyükakçay ve İpek Soylu, 23. İşitme Engelliler Olimpiyatları'nda ülkemizi teniste temsil edecek Asuman Şakı ve Beste Mürşitoğlu ile göst Rating: 0
You Are Here: Home » Genel » Milli tenisçilerimizden işitme engelli sporcularımıza destek

Milli tenisçilerimizden işitme engelli sporcularımıza destek

Milli tenisçilerimizden işitme engelli sporcularımıza destek

Milli tenisçiler Çağla Büyükakçay ve İpek Soylu, 23. İşitme Engelliler Olimpiyatları’nda ülkemizi teniste temsil edecek Asuman Şakı ve Beste Mürşitoğlu ile gösteri maçında bir araya geldi.

TEB BNP Paribas İstanbul Cup Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası bugün anlamlı bir maça ev sahipliği yaptı. 18-30 gençlik Temmuz’da Samsun’da düzenlenecek 2017 İşitme Engelliler Olimpiyat oyunlarında mücadele edecek olan Tenis Milli Takımı oyuncuları Asuman Şakı ile Beste Mürşitoğlu, milli tenisçiler Çağla Büyükakçay ve İpek Soylu ile gösteri maçı yaptı. Gösteri karşılaşmasını Süper tie break seti sonunda 10-9′luk skorla Çağla Büyükakçay-Asuman Şakı ikilisi kazandı. Turnuvada geçen yıl teklerde şampiyonluğa ulaşan Çağla Büyükakçay ile çiftlerde zafere ulaşan İpek Soylu, karşılaşma sonrasında genç sporcularla sohbet ederek tecrübelerini paylaştılar.

Çağla Büyükakçay, “Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’nda ay-yıldızlı bayrağımızla temsil etmiş bir sporcu olarak Asuman Şakı ve Beste Mürşitoğlu kardeşlerimizin heyecanlarını yürekten hissediyorum. İki arkadaşımıza da İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nda başarılar diliyorum. Samsun’da ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inancım tam.” dedi.

İpek Soylu ise gösteri maçında oldukça keyifli dakikalar yaşadıklarını belirterek, “Bugün İstanbul’da çok anlamlı bir organizasyonda yer almanın mutluluğunu yaşıyorum. Asuman ve Beste kardeşlerimize Samsun’daki 18 – 30 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek dev organizasyonda başarılar diliyorum. Türkiye tarihinin en büyük uluslararası spor organizasyonu olan Samsun Deaflympics 2017′de yer alacak milli sporcularımızla kalbimiz birlikte atacak.” şeklinde konuştu.

İşitme engelli milli tenisçilerimiz ise gösteri maçında İpek Soylu ve Çağla Büyükakçay ile çok keyifli bir karşılaşmaya imza attıklarını belirttiler. İkili ile aynı kortta olmakta duydukları mutluluğu dile getiren işitme engelli milli tenisçiler organizasyona emeği geçen yetkililere ve Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a teşekkür ettiler. Bugünkü gösteri müsabakasını “Hayatımızın en unutulmaz anıydı.” şeklinde nitelendiren Asuman Şakı ile Beste Mürşitoğlu dünyanın en büyük üçüncü, Türkiye tarihinin ise en büyük uluslararası spor organizasyonu olan 23. Yaz İşitme Olimpiyat Oyunları’nda Ay-yıldızlı bayrağı en iyi şekilde temsil edeceklerini kaydettiler.

Kaynak: DHA

About The Author

Number of Entries : 121

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top