Marmara Üniversitesi 133 yaşında Reviewed by Momizat on . 6 Ocak 1883 tarihinde Hamidiye Ticaret Mekteb-i Âlisi adıyla eğitim hayatına başlamış olan Marmara Üniversitesi'nin 133. kuruluş yıl dönümü 18.01.2016’da Haydar 6 Ocak 1883 tarihinde Hamidiye Ticaret Mekteb-i Âlisi adıyla eğitim hayatına başlamış olan Marmara Üniversitesi'nin 133. kuruluş yıl dönümü 18.01.2016’da Haydar Rating: 0
You Are Here: Home » KAMPÜS » EĞİTİM » Marmara Üniversitesi 133 yaşında

Marmara Üniversitesi 133 yaşında

6 Ocak 1883 tarihinde Hamidiye Ticaret Mekteb-i Âlisi adıyla eğitim hayatına başlamış olan Marmara Üniversitesi’nin 133. kuruluş yıl dönümü 18.01.2016’da Haydarpaşa Kampüsü’nde yapılan törenle kutlandı.

Konuşmasında Maltepe Kenan Evren Kışlası’nın kısa bir süre sonra kurumun bünyesine kazandırılacağı müjdesini veren Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Arat, ‘’Kenan Evren Kışla arazisinin üniversitemize kazandırılması hususunda yapılan çalışmalar son aşamaya gelmiştir. Kışla arazisinin devri ile birlikte ülkemizin en gelişmiş yerleşkesinin inşasına başlayacağız.’’ ifadeleriyle kampüs alanının üniversite bünyesine katılması hakkında önemli bilgiler verdi.

Fahri doktora unvanını almaktan dolayı gururlu olduğunu ifade eden Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu Dr. Kadir Topbaş ise ’’İlkokuldan bu yana birçok hatıram ve dönüm noktam var. Almış olduğum doktoranın ayrı bir anlam ifade ettiğini belirtmek isterim.” şeklinde konuştu.

Tören, üniversiteye gelen kutlama telgraflarının okunmasının ve 2015 yılında Marmara Üniversitesinden emekli olan akademik ve idari personele plaketlerinin takdim edilmesinin ardından sona erdi.

Haber     : Ekrem Güney

Fotoğraf: Münire Karabulut

 

 

 

 

About The Author

Number of Entries : 4923

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top