Marmara İletişim Dergisi’nin yeni sayısı çıktı! Reviewed by Momizat on . Marmara İletişim Dergisi'nin "Türkiye'de Habercilik" temalı 26. sayısı yayımlandı.   Editör Yrd. Doç. Dr. Hediyetullah Aydeniz öncülüğünde Arş. Gör. Dr. Yenal G Marmara İletişim Dergisi'nin "Türkiye'de Habercilik" temalı 26. sayısı yayımlandı.   Editör Yrd. Doç. Dr. Hediyetullah Aydeniz öncülüğünde Arş. Gör. Dr. Yenal G Rating: 0
You Are Here: Home » KAMPÜS » EĞİTİM » Marmara İletişim Dergisi’nin yeni sayısı çıktı!

Marmara İletişim Dergisi’nin yeni sayısı çıktı!

Marmara İletişim Dergisi’nin yeni sayısı çıktı!

Marmara İletişim Dergisi’nin “Türkiye’de Habercilik” temalı 26. sayısı yayımlandı.  

Editör Yrd. Doç. Dr. Hediyetullah Aydeniz öncülüğünde Arş. Gör. Dr. Yenal Göksun, Arş. Gör. Süheyla Nil Coşkun, Arş. Gör. Ahmet Güven ve Arş. Gör. Seher Midilli’nin editöryal sürecini yönettiği Marmara İletişim Dergisi Türkiye’de Habercilik temasını çok yönlü olarak ele alan yeni sayısını yayımladı.

Kurumsallaşma, habercilik eğitimi ve içerik üretimi-dağıtımı boyutları başta olmak üzere Türkiye’de haberciliğin bir sektör olarak gelişmesi ve çok boyutlu olarak toplumsal hayatta görevini hakkıyla yerine getirmesine katkı sunması amacıyla hazırlanan bu sayıda, Türk basınının kurumsallaşması, yeni iletişim teknolojileri ve yerel basın ilişkisi, köşe yazarlığı olgusu ve veri gazeteciliği konularını ele alan makaleler yer alıyor. Değerlendirme yazılarında ise Türkiye’de medya ve iletişim eğitimi ve meslek ilkeleri ile Türkiye’de dış haberciliğin gelişimine dikkat çekiliyor. Ayrıca dizi ve film analizi ile haberciliğin beyaz perdeye ve ekrana yansıması irdeleniyor.
 
Marmara İletişim Dergisi’nin arşivinin de yer aldığı web sitesini http://dergipark.gov.tr/maruid adresi üzerinden ziyaret ederek; dört makale ve beş değerlendirme yazısının yer aldığı 26. sayısına ulaşabilirsiniz.

Makaleler
Değerlendirmelerr

About The Author

Number of Entries : 31

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top