Kurgu Öğrencileri Eğitimde Reviewed by Momizat on . Marmara Medya Merkezi kurgu birimi öğrencileri,TRT'de iki hafta süreyle dönüşümlü olarak eğitim aldılar. TRT'yi ziyaret eden kurgu birimi öğrencileri, TRT Kurgu Marmara Medya Merkezi kurgu birimi öğrencileri,TRT'de iki hafta süreyle dönüşümlü olarak eğitim aldılar. TRT'yi ziyaret eden kurgu birimi öğrencileri, TRT Kurgu Rating: 0
You Are Here: Home » KAMPÜS » EĞİTİM » Kurgu Öğrencileri Eğitimde

Kurgu Öğrencileri Eğitimde

Marmara Medya Merkezi kurgu birimi öğrencileri,TRT’de iki hafta süreyle dönüşümlü olarak eğitim aldılar.

TRT’yi ziyaret eden kurgu birimi öğrencileri, TRT Kurgu Servis Şefi Özlem Birecik Türkant eşliğinde, Edius 6 ve Final Cut Pro 7 kurgu programlarının işleyişini incelediler. Edius 6 programında Bilgehan Kosif, greenbox (yeşilperde) tekniğini anlattı.Van gölüyle alakalı bir belgesel çektiklerini söyleyen Kosif, “Çekimler 2 yıl sürdü.Mekan olarak köy,ova gibi yerlere gidildi” diyerek montaj yaptıkları program hakkında bilgiler verdi. Final Cut Pro 7 programında ise Yavuz Şamil İşler bir yandan “İyi Fikir” adlı programın kurgusunu yaparken,bir yandan  Edius ile Final Cut Pro 7 arasındaki farkları anlattı. İşler, “Final Cut, Edius’tan daha hızlı ve verimlidir. Edius birçok formatı destekleyebildiğinden bilgisayarı yorar” şeklinde konuştu.

Ziyaretin kendileri için çok faydalı olduğunu dile getiren öğrenciler, aynı zamanda keyifli zaman geçirdiklerini de söyledi.

Haber : Benan Topbaş-Yasemin Yıldırım-Burcu Demiralay

Fotograf : Gamze Sekin

About The Author

Number of Entries : 4923

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top