KPSS’de Sınav Ücreti Düzenlemesi Reviewed by Momizat on . KPSS'de tüm oturumlara katılmak isteyen bir adayın sınav ücretinin 420 TL'yi bulmasına gelen tepkilerin ardından ÖSYM Yönetim Kurulu karar aldı.Bu karara göre,ü KPSS'de tüm oturumlara katılmak isteyen bir adayın sınav ücretinin 420 TL'yi bulmasına gelen tepkilerin ardından ÖSYM Yönetim Kurulu karar aldı.Bu karara göre,ü Rating: 0
You Are Here: Home » KAMPÜS » EĞİTİM » KPSS’de Sınav Ücreti Düzenlemesi

KPSS’de Sınav Ücreti Düzenlemesi

KPSS’de Sınav Ücreti Düzenlemesi

KPSS’de tüm oturumlara katılmak isteyen bir adayın sınav ücretinin 420 TL’yi bulmasına gelen tepkilerin ardından ÖSYM Yönetim Kurulu karar aldı.Bu karara göre,üç oturum halinde yapılacak olan KPSS alan bilgisi sınavında, oturum başına ücret 40 lira alınacak.

ÖSYM Yönetim Kurulu, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Alan Bilgisi sınavlarında oluşan maliyet artışlarını önleme hedefiyle, çoklu oturumlu sınav yapma yöntemi, test bazında zaman farklılaştırması ve bağımsız test uygulamasıyla bunlara bağlı ücretlendirme yaklaşımından vazgeçme kararı aldı. Alınan karar ,KPSS alan bilgisi sınavı, 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde üç oturum halinde yapılmasını, her oturumda üç alan testi uygulanmasını, oturum bazlı ücretlendirme yapılacak, oturum başına ücret 40 lira alınmasını sağlayacak.

ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan duyuru, Salı günü KPSS Alan Bilgisi sınavında test bazlı ücretlendirmenin ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından yeniden değerlendirileceğinin açıklandığı hatırlattı. ÖSYM Yönetim Kurulunun Çarşamba günü toplandığı ve KPSS Alan Bilgisi Sınavı ile ilgili karar aldığı belirtildi.

Duyuruda, adayların sınav konforunu yükseltmek amacıyla, çoklu oturum ve sınav başlama saatleri farklı dokuz test şeklinde, 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde sabah ve öğleden sonra olmak üzere uygulanacağı belirtilen KPSS alan bilgisi sınavlarında oluşan maliyet artışlarını önlemek için,çoklu oturumlu sınav yapma yöntemi, test bazında zaman farklılaştırması ve bağımsız test uygulamasıyla bunlara bağlı ücretlendirme yaklaşımından vazgeçildiği bildirildi.

Karara göre, KPSS Alan Bilgisi Sınavı, aynı tarihlerde üç oturum halinde yapılacak, her oturumda üç alan testi uygulanacak, oturum bazlı ücretlendirme yapılacak, oturum başına ücret, 40 lira olacak. Oturumlar, cumartesi sabah “kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri”, cumartesi öğleden sonra “hukuk, iktisat, maliye”, pazar sabah “işletme, muhasebe, istatistik” olarak yeniden şekillendirilecek.

Sabah oturumları, saat 10.00′da, öğleden sonra oturumları saat 14.30′da başlatılayacak ve 2017 KPSS Lisans Kılavuzu bu doğrultuda Perşembe günü güncellenmiş olacak.

Kaynak: Al Jazeera Türk

About The Author

Number of Entries : 49

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top