KPSS başvurları başladı Reviewed by Momizat on . ÖSYM tarafından Temmuz ayında yapılacak olan Kamu Personeli Seçme sınavına başvurular bugün başladı. Adaylar sınava 21 Mayıs 2015'e kadar başvurulabilecek. ÖSYM ÖSYM tarafından Temmuz ayında yapılacak olan Kamu Personeli Seçme sınavına başvurular bugün başladı. Adaylar sınava 21 Mayıs 2015'e kadar başvurulabilecek. ÖSYM Rating: 0
You Are Here: Home » KAMPÜS » EĞİTİM » KPSS başvurları başladı

KPSS başvurları başladı

KPSS başvurları başladı

ÖSYM tarafından Temmuz ayında yapılacak olan Kamu Personeli Seçme sınavına başvurular bugün başladı. Adaylar sınava 21 Mayıs 2015′e kadar başvurulabilecek.

ÖSYM’nin internet sayfasındaki sınav takvimine göre, KPSS (A Grubu ve Öğretmenlik) 4-5 Temmuz’da, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ise 12 Temmuz’da gerçekleştirilecek.

KPSS’ye, lisans mezunları ile bir lisans programından mezun olabilecek durumdaki adaylar başvurabilecek. ÖABT dahil KPSS’ye başvuru işlemleri 21 Mayıs’ta sona erecek.

Başvurular, ÖSYM merkezleri ve “www.osym.gov.tr” internet adresinden yapılıyor.

AA

Haber:Ezgi Çay

About The Author

Number of Entries : 45

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top