Kanada’da dev buzdağı turistlerin ilgi odağı oldu Reviewed by Momizat on . Kanada'nın Newfoundland adasında küçük bir kasaba sahile yaklaşan dev bir buzdağı nedeniyle turist akınına uğruyor. Mevsimin ilk yüzen buzdağları Ferryland kasa Kanada'nın Newfoundland adasında küçük bir kasaba sahile yaklaşan dev bir buzdağı nedeniyle turist akınına uğruyor. Mevsimin ilk yüzen buzdağları Ferryland kasa Rating: 0
You Are Here: Home » DIŞ HABER » Kanada’da dev buzdağı turistlerin ilgi odağı oldu

Kanada’da dev buzdağı turistlerin ilgi odağı oldu

Kanada’da dev buzdağı turistlerin ilgi odağı oldu

Kanada’nın Newfoundland adasında küçük bir kasaba sahile yaklaşan dev bir buzdağı nedeniyle turist akınına uğruyor. Mevsimin ilk yüzen buzdağları Ferryland kasabası sahil şeridinden açıkça görülebiliyor.

Kanada’da Paskalya Bayramı sırasında Ferryland kasabasında buz dağını görüntülemek isteyen profesyonel ve amatör fotoğrafçılar nedeniyle trafik yoğunluğu yaşanmasını objektiflere yansıdı.

Newfoundland and Labrador bölgelerinin sahilleri “buz dağı vadisi” olarak biliniyor. Her ilkbaharda Kuzey Kutbu’ndan kopan buz blokları aşağı doğru sürükleniyor.

Buz dağları genelde denizin altındaki buzlara kitleniyor ve ilkbaharın sonu ya da yazın başına kadar aynı noktada kalabiliyor. Ferryland belediye başkanı Adrian Kavanagh yerel basına bu dev buz dağının yerine oturduğunu ve bir süre kalabileceğini söyledi.

Bu geniş buzdağı sahil kıyısına yakın bir noktayı kendine mesken edinmiş görünüyor.

Buz dağlarının kitlelerinin çoğu suyun altında bulunuyor ve bazen sahile doğru sürüklenirken karaya oturabiliyorlar.

CBC Radyo’suna konuşan turizm sektöründe çalışan bir kişi bunun tur operatörleri için iyi bir haber olduğunu söyledi. Buz dağlarının karaya oturdukları noktaya ulaşmanın kolay olduğu belirtiliyor.

Buz dağı mevsimi bu sene yüzlerce yüzen buz dağı nedeniyle oldukça hareketli geçiyor. Atlas Okyanusu’na bu yıl normalden daha fazla sayıda buz dağı iniyor.

Kaynak: BBC TÜRKÇE

About The Author

Number of Entries : 76

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top