KahramanTuğçe’nin Adı Vakıfla Yaşatılacak Reviewed by Momizat on . Almanya'nın Offenbach şehrinde tacize uğrayan Alman uyruklu 2 genç kıza yardım ederken saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden Tuğçe Albayrak’ın ailesinin, kızlar Almanya'nın Offenbach şehrinde tacize uğrayan Alman uyruklu 2 genç kıza yardım ederken saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden Tuğçe Albayrak’ın ailesinin, kızlar Rating: 0
You Are Here: Home » Genel » KahramanTuğçe’nin Adı Vakıfla Yaşatılacak

KahramanTuğçe’nin Adı Vakıfla Yaşatılacak

KahramanTuğçe’nin Adı Vakıfla Yaşatılacak

Almanya’nın Offenbach şehrinde tacize uğrayan Alman uyruklu 2 genç kıza yardım ederken saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden Tuğçe Albayrak’ın ailesinin, kızlarının adına bir vakıf kuracağı açıklandı.


Tuğçe Albayrak’ın annesi Sultan Albayrak, Bild gazetesine verdiği röportajda, kurulacak vakfın kızlarının adını taşıyacağını belirterek, “Kızım, yardıma ihtiyaç duyan insanların yanında oldu. Tuğçe’nin cesaretini, yaşamını, gücünü ve karakterini yansıtan tüm özellikleri, bu vakıfla sürdürülecek” dedi.
Kurulacak vakfın her yıl medeni cesaret ödülü vereceğini de ifade eden Sultan Albayrak, zor durumda olan insanlara yardım eden kişilerin mükafatlandırılacağını söyledi.
Almanya’nın Offenbach kentinde 15 Kasım’da arkadaşlarıyla yemek yediği restoranın tuvaletinde Sırbistan kökenli gençler tarafından taciz edilen iki Alman kıza yardım eden Tuğçe Albayrak, restorandan çıkarken Sırbistan kökenli bir kişi tarafından darbedilmişti. Kaldırıldığı hastanede beyin kanaması geçirdiği belirlenen Albayrak, 28 Kasım’da hayatını kaybetmişti.

Kaynak: AA

Haber : Enes Esenkaya

 

About The Author

Number of Entries : 4923

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top