Kadın sığınma evlerinin sayısı iki kat arttı Reviewed by Momizat on . Aile içi şiddetle mücadelede en önemli kuruluşlardan olan kadın konuk evlerinin sayısı son beş yılda iki kat arttı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağl Aile içi şiddetle mücadelede en önemli kuruluşlardan olan kadın konuk evlerinin sayısı son beş yılda iki kat arttı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağl Rating: 0
You Are Here: Home » Genel » Kadın sığınma evlerinin sayısı iki kat arttı

Kadın sığınma evlerinin sayısı iki kat arttı

Kadın sığınma evlerinin sayısı iki kat arttı

Aile içi şiddetle mücadelede en önemli kuruluşlardan olan kadın konuk evlerinin sayısı son beş yılda iki kat arttı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı konuk evlerinde fiziksel, cinsel, psikolojik veya ekonomik şiddet mağduru kadınlara hizmet veriliyor. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre bugüne kadar en çok başvuru büyük şehirlerden yapıldı.

Bakanlığa bağlı konuk evlerinin sayısı 2011’de 48 iken Ocak 2016’da 100’e, kapasiteleri ise 1014’ten 2636’ya çıktı. Yerel yönetimlere ve sivil toplum kuruluşlarına bağlı olanlarla beraber Türkiye’de toplam 3404 kişi kapasitesiyle 135 kadın sığınma evi bulunuyor.

Konuk evlerinde bugüne kadar 26 erkek de şiddet mağduru olarak hizmet gördü.

Kaynak: AA

About The Author

Number of Entries : 14

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top