İşletme Fakültesi’nde “Farklılık” Söyleşisi Reviewed by Momizat on . Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi, İngiltere Brunel Üniversitesi Organizasyonel Davranış ve İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustaf Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi, İngiltere Brunel Üniversitesi Organizasyonel Davranış ve İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustaf Rating: 0
You Are Here: Home » KAMPÜS » EĞİTİM » İşletme Fakültesi’nde “Farklılık” Söyleşisi

İşletme Fakültesi’nde “Farklılık” Söyleşisi

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi, İngiltere Brunel Üniversitesi Organizasyonel Davranış ve İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Özbilgin’i ağırladı.

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Refika Bakoğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayan program, Prof. Dr. Mustafa Özbilgin’in slayt sunumu eşliğinde konuşmasıyla devam etti.

Britanya’daki neoliberalizmden bahseden Prof. Dr. Özbilgin, eşitlik, çeşitlilik ve farklılık kavramlarının üzerinde durdu. Prof. Dr. Özbilgin, farklılık muhasebesinin açıklamasını yaparken, birey takım ve kurum kavramlarının da bu anlamda büyük bir önemi olduğuna değindi.

Farklılığı iyi ya da kötü kullanan kurumlar olduğunu söyleyen Prof. Dr. Mustafa Özbilgin, farklılık yönetiminde liderlik engellerinden bahsetti ve ilk olarak güven eksikliğine değindi. Konuşmasını, “Kültürlerarası güven eksikliği bizden farklı kesimlerden gelen insanlara güven duymamıza engel oluyor, farklılık yüksek mevkilerde farklı düşüncelere yer verilmesi demektir.” şeklinde sürdüren Prof. Dr. Özbilgin, bunun için insanlara güvenmemiz gerektiğini, farklı düşüncelerin ancak güven varsa açığa çıkacağını sözlerine ekledi. Farklıyız ve bu farklılıkları yöneteceğiz ifadesinde bulunan Prof. Dr. Özbilgin, konuşmasının bitiminde merak edilen soruları yanıtladı.

Programın sonunda ise, Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof.Dr. A. Ercan Gegez, “Türkiye’nin sizler gibi insanlara çok ihtiyacı var, gelmeniz bizi onurlandırdı” şeklinde kapanış konuşmasını yaparak Prof. Dr. Mustafa Özbilgin’e hediyesini takdim etti.

Haber: Seral KARAGEL
Fotoğraf: Onur AYTEKİN

About The Author

Number of Entries : 4923

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top