Göztepe’de Mezunlar Bahar Şenliği

5 Mayıs 2018’de Göztepe Kampüsü Açık Hava Amfisi’nde Mezunlar Bahar Şenliği gerçekleştirildi. 

Birçok mezunun katıldığı şenlikte Marmara Üniversitesi mezun ve öğrencileri konserler verdi ve gösteriler düzenledi. Mezunlara özel çekilişle hediyeler de dağıtılan etkinlik eski mezunların tekrar bir araya gelmesine vesile oldu. 

Etkinlik Mezunlar Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Bülent Yılmaz’ın konuşmasıyla başladı. Başlangıçta ellerinde bir şey olmamasına rağmen çabalayarak bu etkinliği düzenlediklerinden bahseden Yılmaz; konuşmasına proje ve buluşmaların süreceğini söyleyerek devam etti. Son olarak Marmara mezunları ve öğrencilerine; bu etkinliğin gerçekleşmesine aracı ve yardımcı olan herkese teşekkür etti ve konuşmasını bitirdi. Ardından kürsüye Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Bozdoğan çıktı. Mezunlar biriminin 2. Yılının ardından düzenlenen bu etkinliğin değerini ve bilim, sanat, sosyoekonomik alanlara değer katan marmaralılığın önemini vurgulayan Bozdoğan; konuşmasında Kenan Evren kışlasında eğitim adına yapılan yatırım ve değişikliklere de yer verdi. Son olarak “Marmara’ya daha çok sahip çıkalım. Geleceğin Marmarası sizin eseriniz olsun.” sözleriyle konuşmasını noktaladı.  

Etkinlik Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği mezunu Engin Atalay’ın katılımıyla devam etti. 30 dakika boyunca sahnede kalan Engin Atalay, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Öğrenci Orkestrasıyla birlikte konser verdi. Ardından Marmara Üniversitesi Dans ve Eğlence Kulubü’nün Bachata  ve Salsa gösterileriyle sahneye geldi. Murat Barutçu’nun Top Gösterisi’nin ardından mezunlar için düzenlenen ve toplamda 14 hediyenin dağıtıldığı 3 ayrı çekiliş gerçekleştirildi. Çekiliş sonrası Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Öğrenci Orkestrası sahneye geldi. Sonrasında ise Sound of İstanbul İsmet Arıca eşliğinde sahneye çıktı.  

Başlangıçta olduğu gibi kapanışı da Doç. Dr. Bülent Yılmaz yaptı. Etkinliğin sonunda biri kadın biri erkek olmak üzere iki mezuna Antakya’dan aldığı hediyeleri takdim eden Bülent Yılmaz; etkinliğin gerçekleşmesinde aracı olan herkese teşekkür ederek sözlerini noktaladı. 

Haber: Melin DURMAZ, Sena TUFAN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir