Görme engellilere fotoğrafları anlatan Facebook hizmeti Reviewed by Momizat on . Facebook, görme engellilere otomatik olarak fotoğrafı anlatan yeni hizmeti iOS işletim sistemini kullanan kişiler için kullanıma sundu. Facebook, bu sefer de gö Facebook, görme engellilere otomatik olarak fotoğrafı anlatan yeni hizmeti iOS işletim sistemini kullanan kişiler için kullanıma sundu. Facebook, bu sefer de gö Rating: 0
You Are Here: Home » TEKNOLOJİ » BİLİŞİM » Görme engellilere fotoğrafları anlatan Facebook hizmeti

Görme engellilere fotoğrafları anlatan Facebook hizmeti

Görme engellilere fotoğrafları anlatan Facebook hizmeti

Facebook, görme engellilere otomatik olarak fotoğrafı anlatan yeni hizmeti iOS işletim sistemini kullanan kişiler için kullanıma sundu.

Facebook, bu sefer de görme engelliler için geliştirdiği bir hizmetin kullanıma sundu. Görme engellilerin de sosyal paylaşım platformunu kullanabilmelerini isteyen ve bunu gerçekleştirebilmek adına çalışmalara yürüten Facebook, fotoğrafta görünen şeyi otomatik olarak anlatarak görme engellinin de fotoğrafı anlayabilmesini sağlayan bu hizmeti şimdilik sadece iOS kullanıcılarına sundu. Facebook’un bu özelliği fotoğrafta bulunan araçları (otomobil, tekne, motosiklet), doğa unsunlarını (çim, güneş, dağ), sporları (tenis, yüzme, stadyum), yemekleri (dondurma, pizza, sushi) ve diğer unsurları (bebek, gözlükler, gülüş, mücevher, selfie) tanımlayabiliyor. Tanımını yapabildiği nesneler üzerinden fotoğrafı anlatan bu hizmetin yeterli olduğunu söylemek yanlış olur. Fakat şimdilik en iyisi bu. Görme engellilerin kullanabileceği bu özellik şimdilik sadece İngilizce dilini destekliyor, çünkü Facebook yetkililerine göre görme engellilerin en çok faydalanabileceği dil desteği İngilizce.

Kaynak: http://www.webtekno.com

About The Author

Number of Entries : 74

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top