Google’dan şarj sorununu ortadan kaldıracak hamle Reviewed by Momizat on . Akıllı cihazların pil ömrünü uzatmak için bir süredir çalışmalar yürüten Google'ın bu sorunu ortadan kaldıracak bir teknoloji üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Akıllı cihazların pil ömrünü uzatmak için bir süredir çalışmalar yürüten Google'ın bu sorunu ortadan kaldıracak bir teknoloji üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Rating: 0
You Are Here: Home » TEKNOLOJİ » BİLİŞİM » Google’dan şarj sorununu ortadan kaldıracak hamle

Google’dan şarj sorununu ortadan kaldıracak hamle

Google’dan şarj sorununu ortadan kaldıracak hamle

Akıllı cihazların pil ömrünü uzatmak için bir süredir çalışmalar yürüten Google’ın bu sorunu ortadan kaldıracak bir teknoloji üzerinde çalıştığı iddia ediliyor.

The Wall Street Journal’ın şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, ABD merkezli teknoloji devi arasında yer alan Google’ın oluşturduğu ekip bir süredir yeni bir batarya teknolojisi üzerinde çalışıyor.
İddiaya göre, aralarında bu konuda uzman olan eski Apple çalışanı Dr. Ramesh Bhardwaj’in de bulunduğu 4 kişilik ekibin geliştireceği teknoloji sürücüsüz araçlar, iletişim cihazları ve robotik teknolojide kullanılacak.

Aynı haberde, şirketin akıllı gözlüğü Google Glass ve akıllı lensinde diyabet hastaları için glikoz seviyesini ölçen bir mekanizma da bulunacak. Google’ın gizli deneylerinin yapıldığı Google X lab’de bir süredir devam eden çalışmayla ilgili henüz resmi bir açıklamada bulunmadı.

Haber:Ezgi Çay

About The Author

Number of Entries : 45

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top