Genç çevreci Jonathan Lee’den Kore’de “barış yürüyüşü” girişimi Reviewed by Momizat on . Amerika ve Güney Kore vatandaşı olan genç çevre aktivisti Jonathan Lee, Kuzey Kore sınırına bir barış yürüyüşü organize ederek iki ülke arasındaki artan tansiyo Amerika ve Güney Kore vatandaşı olan genç çevre aktivisti Jonathan Lee, Kuzey Kore sınırına bir barış yürüyüşü organize ederek iki ülke arasındaki artan tansiyo Rating:
You Are Here: Home » Genel » Genç çevreci Jonathan Lee’den Kore’de “barış yürüyüşü” girişimi

Genç çevreci Jonathan Lee’den Kore’de “barış yürüyüşü” girişimi

Amerika ve Güney Kore vatandaşı olan genç çevre aktivisti Jonathan Lee, Kuzey Kore sınırına bir barış yürüyüşü organize ederek iki ülke arasındaki artan tansiyonun barışçıl yollardan çözülmesini talep etti.

Barış yürüyüşüne Güney Kore,Birleşik Devletler, Almanya ve Avusturalya’dan 150 genç katıldı.  15 yaşındaki Washington doğumlu Jonathan Lee yürüyüşle ilgili olarak, “Sıra birbirinden ayrı 60 yıl geçiren çocuk ve ailelerde. Umut ve barış için dik durmalıyız.” dedi.

Kuzey ve Güney Kore teknik olarak 1950 yılından bu yana savaş halinde bulunuyor. Kuzey Kore, Güney Kore’yi ve Amerika’yı nükleer silahlar ile tehdit etmeye çalışıyor. Gecen günlerde Kuzey Kore Askeri Yetkileri, ABD’nin deniz kuvvetlerine saldırabileceklerini duyurmuştu. Silahların susması için barış yürüyüşüne katılan çocuklar sınır bölgesine ağaçlar dikerek barış için atılan tohumların önemine dikkat çekti. Genç aktivistler 2011 yılında da Kuzey Kore eski lideri Kim Jong-il’e bir mektup yazarak, iki ülke arasındaki tarafsız sınır bölgesine bir barış ormanının yaratılmasıyla ile öneride bulunmuştu.

21.03.2013

Reuters

[do action="haber-yazari"]Can Koçanalı[/do]

 

About The Author

Number of Entries : 4923

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top