İkinci ele olan talep sıfır araçları solladı Reviewed by Momizat on . Otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı yılın 10 ayında %16,18 olduğu belirtilirken, firmaların yılsonu kampanyalarının bile ikinci el pazarını geçemediği a Otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı yılın 10 ayında %16,18 olduğu belirtilirken, firmaların yılsonu kampanyalarının bile ikinci el pazarını geçemediği a Rating: 0
You Are Here: Home » EKONOMİ » İkinci ele olan talep sıfır araçları solladı

İkinci ele olan talep sıfır araçları solladı

İkinci ele olan talep sıfır araçları solladı

Otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı yılın 10 ayında %16,18 olduğu belirtilirken, firmaların yılsonu kampanyalarının bile ikinci el pazarını geçemediği açıklandı.

Otomobil firmalarının birbiri ardına devreye giren kampanyalarına rağmen kullanılmış otomobil fiyatlarının satışının arttığını belirten ikinci el oto galerilerine göre, bu durum özel tüketim vergisi (ÖTV) ve döviz kurlarındaki artışlar sonrası zamlanan sıfır otomobiller ve ikinci el araçlar arasında fiyat marjının çok açılmasından kaynaklanıyor.

Uzmanlar ÖTV ve döviz kurlarındaki artışın etkisiyle yılbaşından itibaren 2014 model araçların ciddi oranlarda zamlandığını, bu nedenle talebin, sıfır araçlardan ‘ikici el’e kaydığını hatırlatarak, bu eğilimin sürdüğünü söyledi.

Haber:Cemal Doğan – Ayşenur Çelimli

About The Author

Number of Entries : 4923

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top