Final Stadında Çalışmalara Başlandı Reviewed by Momizat on . Katar'da düzenlenecek 2022 Dünya Kupası finalinin oynanacağı 80 bin kişilik Lusail Stadyumu'nun çalışmalarına başlandı. Çalışmalarının görüntülenmesine ilk kez Katar'da düzenlenecek 2022 Dünya Kupası finalinin oynanacağı 80 bin kişilik Lusail Stadyumu'nun çalışmalarına başlandı. Çalışmalarının görüntülenmesine ilk kez Rating: 0
You Are Here: Home » DIŞ HABER » Final Stadında Çalışmalara Başlandı

Final Stadında Çalışmalara Başlandı

Final Stadında Çalışmalara Başlandı

Katar’da düzenlenecek 2022 Dünya Kupası finalinin oynanacağı 80 bin kişilik Lusail Stadyumu’nun çalışmalarına başlandı.

Çalışmalarının görüntülenmesine ilk kez izin verilen stadın yetkilileri 2020′ye kadar çalışmaların tamamlanacağını söyledi.Başkent Doha’nın 20 kilometre kuzeyindeki Lusail Stadı, finalin yanı sıra açılış maçına da ev sahipliği yapacak.

Proje müdürü Tamim Loutfi Elabed, çalışmaların hız kazanacağını belirterek, “Eğer bizi gelecek sene aynı zamanda ziyaret etmiş olsaydınız buradan mutlu ayrılırdınız.” şeklinde konuştu. Şantiyede 7 bin işçi çalışacak.

Stat, Çinli bir şirketle ortak yapılıyor ve stadın tasarımını İngilizlere, Foster and Partners şirketi üstleniyor. Stadın yanı sıra metro istasyonu çalışmaları da devam ediyor.FIFA, 2022′de kaç stat kullanacağına karar vermedi fakat en az 8 olması bekleniyor.

Katar’ın Dünya Kupası organizatörü Hassan Al-Thawadi, Katar’ın stadyum altyapısı için 10 milyar dolar harcayacağını belirtmişti. Bu da haftalık 500 milyon dolar’a karşılık geliyor.

Kaynak: Al Jazeera Türk

About The Author

Number of Entries : 49

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top