Facebook Yeni Çeviri Teknolojisi Geliştirdi Reviewed by Momizat on . Facebook geliştirdiği yeni yapay zeka teknolojisiyle farklı dilleri daha doğru ve kat kat daha hızlı çevirebilecek. Sosyal medyanın gözdelerinden Facebook’un ge Facebook geliştirdiği yeni yapay zeka teknolojisiyle farklı dilleri daha doğru ve kat kat daha hızlı çevirebilecek. Sosyal medyanın gözdelerinden Facebook’un ge Rating: 0
You Are Here: Home » BİLİM » Facebook Yeni Çeviri Teknolojisi Geliştirdi

Facebook Yeni Çeviri Teknolojisi Geliştirdi

Facebook Yeni Çeviri Teknolojisi Geliştirdi

Facebook geliştirdiği yeni yapay zeka teknolojisiyle farklı dilleri daha doğru ve kat kat daha hızlı çevirebilecek.

Sosyal medyanın gözdelerinden Facebook’un geliştirdiği yapay zeka teknolojisi sayesinde 9 kat daha hızlı çeviri yapabileceği öğrenildi.

Birbirinden farklı 45 dilde çeviri yapmakta olan uygulama artık daha da gelişti.

Facebook mühendislerinin yaptığı açıklamaya göre, CNN isimli bir bilgisayar kodu yöntemiyle insan beynini andıran yapay bir sinir ağı geliştirildi.

Açıklamada sözü geçen teknolojinin, kelimelere tek olarak odaklanmak yerine gruplar halinde algılayıp anlamlarını kavrayabildiği ifade edildi.

İnsanları birbirine yakınlaştırmada dillerin önemine vurgu yapılarak, artık insanların videoları da istedikleri dillerde paylaşabileceklerine de yer verildi.

Kaynak: AA

About The Author

Number of Entries : 64

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top