Eyfel Kulesi’nde maraton Reviewed by Momizat on . Eyfel Kulesi'nde düzenlenen tırmanış yarışını erkeklerde Polonya'dan Piotr Lobodzinski, kadınlarda ise Avusturya'dan Suzy Walsham kazandı. Fransa'nın başkenti P Eyfel Kulesi'nde düzenlenen tırmanış yarışını erkeklerde Polonya'dan Piotr Lobodzinski, kadınlarda ise Avusturya'dan Suzy Walsham kazandı. Fransa'nın başkenti P Rating: 0
You Are Here: Home » DIŞ HABER » Eyfel Kulesi’nde maraton

Eyfel Kulesi’nde maraton

Eyfel Kulesi’nde maraton

Eyfel Kulesi’nde düzenlenen tırmanış yarışını erkeklerde Polonya’dan Piotr Lobodzinski, kadınlarda ise Avusturya’dan Suzy Walsham kazandı.

Fransa’nın başkenti Paris’in simgesi haline gelen Eyfel Kulesi’nde düzenlenen tırmanış yarışını erkeklerde Polonya’dan Piotr Lobodzinski, kadınlarda ise Avusturya’dan Suzy Walsham galip geldi. Paris’te bu yıl üçüncüsü düzenlenen uluslararası kule tırmanma yarışına dünyanın dört bir yanından aralarında profesyonel sporcuların da bulunduğu 128 atlet katıldı.

Perşembe akşamı düzenlenen yarışta atletler, kulenin bin 665 basamağını tırmandı. Çelik ve metalden 1889 yılında inşa edilen kuleyi şu ana kadar yaklaşık 300 milyon kişinin ziyaret ettiği tahmin ediliyor. 312 metre yüksekliğindeki kuleyi, geçen yıl 7 milyona yakın turist ziyaret ettiği biliniyor.

KAYNAK: AA

About The Author

Number of Entries : 121

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top