Don Kişot Ankara’da anılıyor Reviewed by Momizat on . Modern Batı Edebiyatı'nın kayda değer ilk romanı olan Don Kişot'un yazarı Miguel de Cervantes, ölümünün 400. yılında Ankara'da anılıyor. Çankaya Belediyesi, baş Modern Batı Edebiyatı'nın kayda değer ilk romanı olan Don Kişot'un yazarı Miguel de Cervantes, ölümünün 400. yılında Ankara'da anılıyor. Çankaya Belediyesi, baş Rating: 0
You Are Here: Home » Genel » Don Kişot Ankara’da anılıyor

Don Kişot Ankara’da anılıyor

Don Kişot Ankara’da anılıyor

Modern Batı Edebiyatı’nın kayda değer ilk romanı olan Don Kişot’un yazarı Miguel de Cervantes, ölümünün 400. yılında Ankara’da anılıyor.

Çankaya Belediyesi, başta İspanya olmak üzere elli ayrı ülkede iki binden fazla etkinliğin düzenleneceği anma kapsamında, Çağdaş Sanat Merkezi önüne yerleştirilen ‘Don Kişot’ heykelini Ankaralılara hediye etti. Hediye edilen heykelin yanı sıra 1 Şubat-6 Mart 2016 tarihleri arasında ÇSM’de görülebilecek ‘Don Kişot’un İzleri’ sergisinde ise Almanya’nın Goslar Modern Sanatlar Müzesi’nin Don Kişot Evi’nde yer alan dünyaca ünlü koleksiyonundan gelen çalışmalar yer alacak.

İbrahim Karaoğlu ve Bettina Ruhrberg küratörlüğünde gerçekleşecek olan sergide Picasso ve Dali gibi dünyaca ünlü ressamların yanı sıra Selçuk Demirel, Utku Varlık, Onay Akbaş, Devrim Erbil, Habip Aydoğdu, Yalçın Gökçebağ, Adnan Turani, Metin Yurdanur, Özdemir Altan, Fevzi Karakoç, Zafer Gençaydın’ın da aralarında bulunduğu 50′ye yakın Türk sanatçının da ‘Don Kişot’ için çizdiği resimler ve yaptığı heykeller yer alacak.

Ankara Çankaya BelediyesiÇağdaş Sanatlar Merkezi’nde sergilenmeye başlayacak yapıtlar, daha sonra İstanbul, İzmir ve Antalya’daki galerilerde de görülebilecek.

Haber: CİHAN

About The Author

Number of Entries : 26

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top