Dolar Yönünü Yeniden Yukarıya Çevirdi Reviewed by Momizat on . Küresel piyasalarda ve içeride Trump'ın açıklamalarıyla düşen dolar, referandum öncesi politik gelişmelere bağlı olarak iç piyasada yeniden artmaya başladı. Gün Küresel piyasalarda ve içeride Trump'ın açıklamalarıyla düşen dolar, referandum öncesi politik gelişmelere bağlı olarak iç piyasada yeniden artmaya başladı. Gün Rating: 0
You Are Here: Home » EKONOMİ » Dolar Yönünü Yeniden Yukarıya Çevirdi

Dolar Yönünü Yeniden Yukarıya Çevirdi

Dolar Yönünü Yeniden Yukarıya Çevirdi

Küresel piyasalarda ve içeride Trump’ın açıklamalarıyla düşen dolar, referandum öncesi politik gelişmelere bağlı olarak iç piyasada yeniden artmaya başladı.

Güne düşüşle 3.65 liranın altında başlayan dolar, saat 11.30 sonrasında yükselmeye başladı.Önce 3.65 lirayı geçen dolar, 13.00′da 3.66 liranın üzerine çıktı. Saat 13.30 sularında 3.67 lira olan dolar saat 14.00’te 3. 6775 liradan işlem görmeye başladı. Euro da 3.90’ın altına inerek  gün içinde saat 14.00’te 3.9175 liraya kadar değer kazandı.

ABD para birimi yeni güne 3.65 liranın da altında başlayıp yeniden yükselmeye başladı ve öğle saatlerinde 3.6784 liraya ulaştı. Küresel piyasalarda 1.0675 dolara gelen euro da, dün akşam saatlerinde indiği 3.88 liradan yükselişe geçerek sabah saatlerinde 3.90 lirayı aşıp yükselişini sürdürdü ve 3.9181 liraya kadar arttı.

ABD Başkanı Donald Trump, Wall Street Journal Gazetesi ile yaptığı söyleşisinde, ülkesinin para birimi doların çok güçlü olduğunu belirtti ve bu sebeple ABD Merkez Bankası’nın faiz oranlarını düşük tutmasını yeğlediğini söyledi. Trump’ın bu açıklamalarından sonra dolar başta Japon yeni ve euro , küresel düzeyde hemen hemen tüm para birimleri karşısında son dönemlerin en düşük düzeylerine getirildi.

Kaynak: DHA

About The Author

Number of Entries : 49

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top