“Sansür tamamen bitti diyemem” Reviewed by Momizat on . Marmara Televizyonu Klaket programında ‘Dondurmam Gaymak’ ve ‘Entelköy Efeköy’e Karşı’ filmlerinin yönetmeni Yüksel Aksu'yu ağırladı. Berkay Karabulut'un hazırl Marmara Televizyonu Klaket programında ‘Dondurmam Gaymak’ ve ‘Entelköy Efeköy’e Karşı’ filmlerinin yönetmeni Yüksel Aksu'yu ağırladı. Berkay Karabulut'un hazırl Rating:
You Are Here: Home » KAMPÜS » “Sansür tamamen bitti diyemem”

“Sansür tamamen bitti diyemem”

Marmara Televizyonu Klaket programında ‘Dondurmam Gaymak’ ve ‘Entelköy Efeköy’e Karşı’ filmlerinin yönetmeni Yüksel Aksu’yu ağırladı. Berkay Karabulut’un hazırlayıp sunduğu program Marmara TV’de canlı olarak yayınlandı.  Öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen programda Türkiye’de film ve dizi sektörü, kentsel dönüşüm ve Ege halkı konuşuldu.

Tütüncülerin anlatıldığı yeni bir film
Programın sürpriz konukları ise Entelköy Efeköy’e Karşı filminin oyuncuları Hamit Demir ve Ümit Olcay’dı. Oyuncular, yönetmen Aksu’ya ikinci filmin ne zaman çekileceğini sordular. Aksu soruyu: “İkinci film çekilecek ama bir devam filmi çekmeyi düşünmüyorum. Ege’de 1979 yılının tütüncülerinin anlatıldığı 30-40 yıllık bir tarih döneminde geçen bir film projem var.” diye yanıtladı.

Türkiye’de sinema ikiye ayrıldı
Son yıllarda Türk dizi ve filmlerinin yurtdışındaki başarıları hakkında konuşan Aksu: “Türkiye’de dizilerde ve sinemada ihracat dönemi başladı. Bunun nedeni sansür baskısının azalması. Sansür tamamen bitti diyemem ama eskiden olduğu gibi yoğun değil. Ayrıca Türkiye’de sinema ‘festival sineması’ ve ‘tribün sineması’ olarak ikiye ayrılmış durumda. Bunun orta yolunu bulabilirsek Türkiye sinemasının daha da gelişeceğini ve genişleyeceğini düşünüyorum.” dedi.

Programda Entelköy Efeköy’e Karşı filminin ‘Aşırı’sı Emin Gürsoy ile yapılan röportajın yanı sıra sokak röportajları da izlendi. Film çekimlerinde başından geçen eğlenceli anıları öğrencilerle paylaşan Aksu, salonda kahkaha tufanına neden oldu. 2 saat süren eğlenceli sohbetin ardından yönetmen, öğrencilerin sorularını da yanıtladı. Programı çok beğendiğini söyleyen Aksu, yönetmen ve oyuncu arkadaşlarına programı tavsiye edeceğini söyledi.

Haber: Sena Uzundere
Fotoğraf : Ömer Yılmaz

About The Author

Number of Entries : 4923

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top