Cook Kasırgası Yeni Zelanda’da etkili oldu Reviewed by Momizat on . Yeni Zelanda’nın Kuzey Adası’nda meydana gelen Cook Kasırgası 15 binden fazla insanı elektriksiz bıraktı. Yeni Zelanda Meteoroloji Servisi tarafından yapılan aç Yeni Zelanda’nın Kuzey Adası’nda meydana gelen Cook Kasırgası 15 binden fazla insanı elektriksiz bıraktı. Yeni Zelanda Meteoroloji Servisi tarafından yapılan aç Rating: 0
You Are Here: Home » YAŞAM » ŞEHİR » Cook Kasırgası Yeni Zelanda’da etkili oldu

Cook Kasırgası Yeni Zelanda’da etkili oldu

Cook Kasırgası Yeni Zelanda’da etkili oldu

Yeni Zelanda’nın Kuzey Adası’nda meydana gelen Cook Kasırgası 15 binden fazla insanı elektriksiz bıraktı.

Yeni Zelanda Meteoroloji Servisi tarafından yapılan açıklamaya göre, son 50 yılın en olumsuz hava koşullarını yaşayan Kuzey Adası  Plenty Körfezinde yaşayan 15 bin kişi elektriksiz kaldı.

Olumsuz hava koşullarının yaşandığı bölgede ağaçlar devrilip enerji hatları koparken, yolların kapandığı, çok sayıda ev ve arazinin sular altında kaldığı öğrenildi.

Kasırganın yaşandığı Whakatane Bölgesi Belediye Başkanı Tony Bonne, enerji hatlarının ciddi anlamda hasar gördüğünü, bölgeye ne zaman elektrik verilmeye başlanacağı hakkında henüz bilgi veremeyeceklerini ifade etti.

Hawke Körfezi’nde ise elektriklerin kesik olduğu ve devrilen bir ağacın altında kalan bir kişinin yaralandığı öğrenildi.

Yeni Zelanda Sivil Savunma ve Acil Durum Yönetimi Bakanlığından yapılan açıklamada ise elektrik kesintisi olan bölgelerde yaşayan insanlara dikkatli olmaları konusunda da uyarılarda bulunuldu.

Kaynak: AA

About The Author

Number of Entries : 64

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top