Bu sene Nişantaşı’na yılbaşı gelmeyecek Reviewed by Momizat on . Bu yıl 2015 yılbaşı kutlama programlarınıza Nişantaşı'nı eklemeyin. Yapılan açıklamaya göre Nişantaşı'nda bu sene kutlama yapılmayacak. Şişli Belediye Başkanı H Bu yıl 2015 yılbaşı kutlama programlarınıza Nişantaşı'nı eklemeyin. Yapılan açıklamaya göre Nişantaşı'nda bu sene kutlama yapılmayacak. Şişli Belediye Başkanı H Rating: 0
You Are Here: Home » Genel » Bu sene Nişantaşı’na yılbaşı gelmeyecek

Bu sene Nişantaşı’na yılbaşı gelmeyecek

Bu sene Nişantaşı’na yılbaşı gelmeyecek

Bu yıl 2015 yılbaşı kutlama programlarınıza Nişantaşı’nı eklemeyin. Yapılan açıklamaya göre Nişantaşı’nda bu sene kutlama yapılmayacak.

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü yaptığı yazılı açıklamada, bu yıl Nişantaşı’nda yılbaşı süslemelerinin ve eğlencelerinin yapılmayacağını açıkladı. Bu duruma sebep olarak; belediyenin ağır borç yükü altında olmasını gösteren İnönü, konuyla ilgili Nişantaşı sakinlerine “Yılbaşı eğlence geleneğini imece yöntemiyle gerçekleştirme” çağrısı yaptı.

Hem esnaf hem halk için büyük kayıp

38 yıldır Nişantaşı’nda ikamet eden Nurgül Hanım, Nişantaşı’nın yılbaşıyla özdeşleşmiş lokasyonlardan olduğunu belirterek, eğlencelerin yapılmamasının hem esnaf hem de eğlenmeye gelen halk için büyük bir kayıp olduğunu dile getirdi.

İşler durgun, yılbaşı umuttu

Yıllardır Nişantaşı’nda esnaflık yapan Hilmi Bey, uzun zamandır işlerin durgun olduğundan dert yanarak yılbaşı kutlanmamasının maddi anlamda kendilerine çok büyük zarar vereceğini belirtti. Yılbaşının satışlar için kendilerine bir umut olacağına inandığını ifade eden Hilmi bey, süslemeleri görmeye gelen kitlenin bu yıl olmadığını, dolayısıyla işlerinde bir iyileşme olmadığını ifade etti.Yılbaşı kutlamalarının yapılmasını gerektiğini savunan Hilmi Bey yetkililere çağrıda bulunmayı da ihmal etmedi.

Güvenlik sorunları kutlamalara gölge düşürüyor

Yılbaşı kutlamalarına farklı bir pencereden bakan Tunç Bey ise yılbaşında kadınların sokağa çıkmaktan tedirgin olduğunu ve geçmiş yıllarda yaşanan cinsel tacizlerin hafızalarda üzücü bir şekilde yer edindiğini hatırlatarak kutlamaların yapılmamasının daha iyi olacağını ifade etti.Buna ek olarak ülkenin zor günler geçirdiğini belirten Tunç Bey, bu durumda kutlama yapmanın çok da iyi bir fikir olmadığını söyledi.

 

Haber: Efe Sezer – Esra Pelin Güregen – Dilara Vural

About The Author

Number of Entries : 15

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top