Bolu Dağı’nda yoğun kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiledi Reviewed by Momizat on . Bolu Dağı geçişinde aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle, TEM otoyolu ve D-100 karayolunda maddi hasarlı kazalar meydana geldi, sürücüler ilerlemekte güç Bolu Dağı geçişinde aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle, TEM otoyolu ve D-100 karayolunda maddi hasarlı kazalar meydana geldi, sürücüler ilerlemekte güç Rating: 0
You Are Here: Home » Genel » Bolu Dağı’nda yoğun kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiledi

Bolu Dağı’nda yoğun kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiledi

Bolu Dağı’nda yoğun kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiledi

Bolu Dağı geçişinde aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle, TEM otoyolu ve D-100 karayolunda maddi hasarlı kazalar meydana geldi, sürücüler ilerlemekte güçlük çekti.

Bolu Dağı geçişinde kar yağışı D-100 karayolu ve TEM otoyolu trafiği olumsuz etkiliyor.

Kar dünden bu yana aralıklarla yağıyor ve sabah saatlerinde etkisini arttırarak devam ediyor.

D-100 karayolunun Bolu Dağı Düzce kesimindeki Bakacak, Karanlıkdere, Bıçkıyanı, Kaynaşlı ve Heyelan mıntıkaları ile Bolu bölümünde yer alan Seymenler, Elmalık mevkiindeki kar kalınlığının 15 santimetreye ulaştı ve güzergâhta, sürücüler ilerlemekte güçlük çekiyor.

Kar yağışı etkisini arttırırken, TEM otoyolunun Bolu dağı kesiminde, 1, 2 ve 3′üncü viyadükler ile tünel kesiminde zaman zaman maddi hasarlı kazalar meydana geliyor.

Tabii güzellikleriyle ünlü Abant ve Gölcük tabiat parkları da Bolu şehir merkezinde etkili olan kar yağış nedeniyle beyaza büründü.

Yetkililer, sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyarırken, karayolları ekiplerinin karla mücadele çalışmaları sürüyor.

KAYNAK: AA

About The Author

Number of Entries : 32

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top