Beklenen film “Misafir” vizyona girdi Reviewed by Momizat on . Ünlü yönetmen Mehmet Eryılmaz'ın senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı son filmi 'Misafir' bugün vizyona girdi. Yönetmen Mehmet Eryılmaz ilk filmi Hazan Mevs Ünlü yönetmen Mehmet Eryılmaz'ın senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı son filmi 'Misafir' bugün vizyona girdi. Yönetmen Mehmet Eryılmaz ilk filmi Hazan Mevs Rating: 0
You Are Here: Home » Genel » Beklenen film “Misafir” vizyona girdi

Beklenen film “Misafir” vizyona girdi

Beklenen film “Misafir” vizyona girdi

Ünlü yönetmen Mehmet Eryılmaz’ın senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı son filmi ‘Misafir’ bugün vizyona girdi.

Yönetmen Mehmet Eryılmaz ilk filmi Hazan Mevsimi’nin ardından 7 yıl sonra ikinci filmi olan ‘Misafir’ bugün vizyona girdi. Film, bir kırgınlığın ardından evinden ayrılan Nur’un yıllar sonra annesinin ölüm döşeğinde olduğunun haberini aldıktan sonra  küçük kızını da yanına alarak  annesinden helallik almak için baba ocağına dönmesini konu ediniyor.  Yönetmenliğini Mehmet Eryılmaz’ın üstlendiği film evrensel bir tema olan anne kız ilişkisini ölüm teması çevresinde merkezine alırken; ülkemizde de oldukça yaygın bir sorunsal olan aile içi cinsel taciz meselesini de alt hikaye bağlamında gündemine alıyor. Öyküde aradan geçen zamana rağmen birbirleriyle dirsek teması tam olarak kesilmemiş olan aile fertleri üzerinden bütün olumsuzluklara rağmen diri tutulan umutlar ve bu umutlara sımsıkı sarılmaktan vazgeçmeyen tutunamayanların hikayesi anlatılıyor. Aynı zamanda “Misafir”, dünya prömiyerini yaptığı Kadana’daki 36. Montreal Dünya Film Festivali’nden iki ödülle döndü. “Misafir”, FIPRESCI (Uluslararası Sinema Eleştirmenleri Federasyonu) ödülünün ardından, büyük jüri özel ödülünün de sahibi oldu.

Filmin fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

 Haber: İbrahim Halil Onat -Barış Çelik

About The Author

Number of Entries : 74

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top