Bakan Kılıç milli sporcu için devreye girdi Reviewed by Momizat on . Afyonkarahisar’da olimpik havuz olmaması nedeniyle antrenmanlarını sünger dolu havuzda yapan 16 yaşındaki milli atlamacı Yaprak Selin Keskin, bakanlığın devreye Afyonkarahisar’da olimpik havuz olmaması nedeniyle antrenmanlarını sünger dolu havuzda yapan 16 yaşındaki milli atlamacı Yaprak Selin Keskin, bakanlığın devreye Rating: 0
You Are Here: Home » Genel » Bakan Kılıç milli sporcu için devreye girdi

Bakan Kılıç milli sporcu için devreye girdi

Bakan Kılıç milli sporcu için devreye girdi

Afyonkarahisar’da olimpik havuz olmaması nedeniyle antrenmanlarını sünger dolu havuzda yapan 16 yaşındaki milli atlamacı Yaprak Selin Keskin, bakanlığın devreye girmesiyle artık antrenmanlarını Ankara’da gerçek havuzda gerçekleştirecek.

Afyonkarahisarlı sporcu ,lise 2′nci sınıf öğrencisi 16 yaşındaki Yaprak Selin Keskin, çalışacak havuz bulamadığı için antrenmanlarını özel olarak hazırlanan içi sünger dolu havuzda yapıyor. Bugüne kadar çoğunluğu birincilik olmak üzere 62 madalyası bulunan Keskin, “Havuzlarda ancak yarışmadan yarışmaya çalışabiliyorum” dedi. Daha önce minder üzerinde çalışarak turnuvalara hazırlanan Yaprak Selin Keskin, 2 yıl önce çalıştığı kulüpte özel oluşturulan içi sünger dolu 1 metre derinliğinde havuzda antrenman yapmaya başladı. Afyonkarahisar’da olimpik havuz olmaması nedeniyle sünger dolu havuzla çalışmalarını sürdüren Keskin, zor şartlarda çalışmalarına devam edebildiğini söyledi.

Bu durumun basına yansıması üzerine Bakanlık devreye girdi. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, yüzmede Atlama Milli Takımı sporcusu olan Yaprak Selin Keskin’in, çalışmalarını bundan sonra Ankara’daki Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde yapacağını belirtti.

Bakan Kılıç,  “Milli sporcumuz Yaprak Selin Keskin, antrenmanlarını bundan böyle Ankara Eryaman’daki Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’mizde sürdürecek. Yaprak kardeşimiz, yarışmalara ve spor yaşantısına artık çok daha konsantre ve rahat şekilde hazırlanacak. Bakanlık olarak geleceğimizin en büyük değerleri olan genç sporcularımızın gelişimi ve refahı adına var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

KAYNAK: AL JAZEERA TÜRK

About The Author

Number of Entries : 121

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top