Azerbaycan’da korkulan oldu Reviewed by Momizat on . Azerbaycan para birimi Manat’ın değer kaybetmesi ülkede ekonomik sorunlara yol açtı. Petrol fiyatlarının düşmesi birçok petrol ülkeleri gibi ekonomisinin büyük Azerbaycan para birimi Manat’ın değer kaybetmesi ülkede ekonomik sorunlara yol açtı. Petrol fiyatlarının düşmesi birçok petrol ülkeleri gibi ekonomisinin büyük Rating: 0
You Are Here: Home » EKONOMİ » Azerbaycan’da korkulan oldu

Azerbaycan’da korkulan oldu

Azerbaycan’da korkulan oldu

Azerbaycan para birimi Manat’ın değer kaybetmesi ülkede ekonomik sorunlara yol açtı.
Petrol fiyatlarının düşmesi birçok petrol ülkeleri gibi ekonomisinin büyük bir parçası petrole bağlı olan Azerbaycan’da işsizlik gibi pek çok sorunun artmasına neden oldu.
Serbest ekonomi uzmanlarının Manat’ın değer kaybedeceği yönündeki iddiaları gerçekleşti. Azerbaycan Merkez Bankası uzmanların değerlendirmelerini kabul etmese de Manat çok kısa bir sürede %30 değer kaybetti.
Gerçekleşmiş probleme keskin eleştiriler yapılmasına rağmen hala bu kararın iptali dışında net bir çözüm yolu bulunmuş değil.

Haber: Agil Heydarlı

 

About The Author

Number of Entries : 4923

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top